Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mládež v Ostravě se baví jízdou na spřáhlech tramvají

Velmi nebezpečná zábava se v poslední době rozšiřuje v Ostravě. Mládež se baví tím, že za plného provozu jezdí na spřáhlech tramvají. Přitom stačí jen málo a tento "černý pasažér" se může velmi vážně zranit. Vedení dopravního podniku připravuje opatření, které by mělo tuto nebezpečnou činnost zkomplikovat nebo úplně znemožnit.

Sociálními sítěmi se šíří v posledních dnech fotografie, které pořídili lidé na různých místech Ostravy svými mobilními telefony. Jsou na nich školáci, jak jezdí na spřáhlech tramvají. U dospělých ale tento nový "sport" vyvolává zděšení. Tramvaje totiž jezdí mezi zastávkami rychlostí kolem 60 km/h a pád může znamenat v lepším případě těžké zranění. "Jednoznačně jde o život. Já bych tady nechtěl stát před kamerami za den, za týden, za měsíc a říkat, my jsme vás varovali. Nejezděte na těch spřáchlech," uvádí ředitel ostravského dopravního podniku Daniel Morys.

Řidičům už dokonce přišlo informačním systémem varování i přímo do tramvají, aby si na tyto jezdce dávali pozor. Ti ale často jezdí na druhém voze a tak má řidič malou šanci, že si toho všimne. Oblíbené jsou prý trasy v Porubě na ulici 17. listopadu a nebo na Jihu. "Dopouští se přestupku dle silničního zákona. Ohrožují provoz na pozemních komunikacích a ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Hrozí jim sankce do výše dvou tisíc korun," varuje mluvčí Městské policie Ostrava Michaela Michnová a možné řešení přidává ředitel DPO: "Ty nové moderní tramvaje, které nyní nakupujeme, nemají spřáhlo. Díky tomu není možné provozovat tento sport."

Do dvou let už by tedy v Ostravě neměly jezdit žádné spřažené soupravy. Do té doby chce dopravní podnik tento problém řešit například speciálním nátěrem nebo nástřikem, který by šel jen velmi obtížně vyprat nebo umýt. 
SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

Bylinky pro děti / přednáška Milady Gilgové

29.09. 17:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Karpen&K s.r.o. - Plzeňský kraj

od 19 320 Kč/měsíc

Detail

Jan Seidl - pracoviště Internetové obchody SEIDL

od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Brose CZ spol. s r.o.

od 19 040 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků