Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mládež v Ostravě se baví jízdou na spřáhlech tramvají

Velmi nebezpečná zábava se v poslední době rozšiřuje v Ostravě. Mládež se baví tím, že za plného provozu jezdí na spřáhlech tramvají. Přitom stačí jen málo a tento "černý pasažér" se může velmi vážně zranit. Vedení dopravního podniku připravuje opatření, které by mělo tuto nebezpečnou činnost zkomplikovat nebo úplně znemožnit.

Sociálními sítěmi se šíří v posledních dnech fotografie, které pořídili lidé na různých místech Ostravy svými mobilními telefony. Jsou na nich školáci, jak jezdí na spřáhlech tramvají. U dospělých ale tento nový "sport" vyvolává zděšení. Tramvaje totiž jezdí mezi zastávkami rychlostí kolem 60 km/h a pád může znamenat v lepším případě těžké zranění. "Jednoznačně jde o život. Já bych tady nechtěl stát před kamerami za den, za týden, za měsíc a říkat, my jsme vás varovali. Nejezděte na těch spřáchlech," uvádí ředitel ostravského dopravního podniku Daniel Morys.

Řidičům už dokonce přišlo informačním systémem varování i přímo do tramvají, aby si na tyto jezdce dávali pozor. Ti ale často jezdí na druhém voze a tak má řidič malou šanci, že si toho všimne. Oblíbené jsou prý trasy v Porubě na ulici 17. listopadu a nebo na Jihu. "Dopouští se přestupku dle silničního zákona. Ohrožují provoz na pozemních komunikacích a ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Hrozí jim sankce do výše dvou tisíc korun," varuje mluvčí Městské policie Ostrava Michaela Michnová a možné řešení přidává ředitel DPO: "Ty nové moderní tramvaje, které nyní nakupujeme, nemají spřáhlo. Díky tomu není možné provozovat tento sport."

Do dvou let už by tedy v Ostravě neměly jezdit žádné spřažené soupravy. Do té doby chce dopravní podnik tento problém řešit například speciálním nátěrem nebo nástřikem, který by šel jen velmi obtížně vyprat nebo umýt. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy