Mládež v Ostravě se baví jízdou na spřáhlech tramvají

Velmi nebezpečná zábava se v poslední době rozšiřuje v Ostravě. Mládež se baví tím, že za plného provozu jezdí na spřáhlech tramvají. Přitom stačí jen málo a tento "černý pasažér" se může velmi vážně zranit. Vedení dopravního podniku připravuje opatření, které by mělo tuto nebezpečnou činnost zkomplikovat nebo úplně znemožnit.

Sociálními sítěmi se šíří v posledních dnech fotografie, které pořídili lidé na různých místech Ostravy svými mobilními telefony. Jsou na nich školáci, jak jezdí na spřáhlech tramvají. U dospělých ale tento nový "sport" vyvolává zděšení. Tramvaje totiž jezdí mezi zastávkami rychlostí kolem 60 km/h a pád může znamenat v lepším případě těžké zranění. "Jednoznačně jde o život. Já bych tady nechtěl stát před kamerami za den, za týden, za měsíc a říkat, my jsme vás varovali. Nejezděte na těch spřáchlech," uvádí ředitel ostravského dopravního podniku Daniel Morys.

Řidičům už dokonce přišlo informačním systémem varování i přímo do tramvají, aby si na tyto jezdce dávali pozor. Ti ale často jezdí na druhém voze a tak má řidič malou šanci, že si toho všimne. Oblíbené jsou prý trasy v Porubě na ulici 17. listopadu a nebo na Jihu. "Dopouští se přestupku dle silničního zákona. Ohrožují provoz na pozemních komunikacích a ohrožují ostatní účastníky silničního provozu. Hrozí jim sankce do výše dvou tisíc korun," varuje mluvčí Městské policie Ostrava Michaela Michnová a možné řešení přidává ředitel DPO: "Ty nové moderní tramvaje, které nyní nakupujeme, nemají spřáhlo. Díky tomu není možné provozovat tento sport."

Do dvou let už by tedy v Ostravě neměly jezdit žádné spřažené soupravy. Do té doby chce dopravní podnik tento problém řešit například speciálním nátěrem nebo nástřikem, který by šel jen velmi obtížně vyprat nebo umýt. 
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

VIKSTAM GROW Prague s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

JIP východočeská, a.s. - Ostrava

od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

A.I.NOVBER s.r.o. - okres Pardubice

od 16 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků