Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V poslední době přibývá pokusů o podvedení důchodců

Falešný vnuk je znovu na scéně. V posledních dnech se opět zaktivizovali podvodníci a policistům přibývá případů, kdy se někdo vydává telefonicky za vnuka a požaduje po důchodcích peníze. Na Karvinsku takto pachatel vylákal od důvěřivého pána téměř 300 tisíc korun.

Stáhnout video

67letému pánovi z Bohumína zavolal na pevnou linku neznámý člověk a byl velmi dotčený, že ho důchodce nepoznal. Když vyslovil jméno svého příbuzného, podvodník se okamžitě chytil, řekl, že je nachlazený a  potřebuje peníze na notáře. Slíbil, že je brzy vrátí. Senior je měl předat jinému notáři. To také udělal. Načež brzy zjistil, že přišel o 270 tisíc korun. Podobných případů je mnoho, jen bajky podvodníků jsou různé. "Já bych mohl získat to auto za 220 tisíc a je to výborná cena," vzpomíná důchodkyně na nepovedený pokus o podvod. U soudu v Ostravě - Porubě nám pak jeden z podvedených seniorů popsal případ, kdy se podvod povedl: "Říkala, že je v šoku a že způsobila dopravní nehodu a že potřebuje 70 tisíc korun."

V minulých dnech byla podobně okradena i 84letá žena. Ta vydala nejen veškeré úspory, ale i zlaté šperky. "Celková škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun," říká mluvčí PČR Ostrava Lukáš Kendzior.

Policisté proto znovu nabádají k opatrnosti. Po telefonu by senioři neměli sdělovat žádné osobní informace. "Také by měli zvážit koho a zdali vůbec někoho pustit do svého obydlí. Žádost o finanční prostředky si okamžitě ověřte se svými skutečnými příbuznými," dodává policista.

V případě jakýchkoliv pochyb okamžitě volejte bezplatnou policejní linku 158. Podvodníci si oběti tipují v telefonních seznamech pevných linek podle křestních jmen, která se dnes téměř nepoužívají. 
Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

HELIA TRADE, spol. s r.o., Ostrava

od 111 Kč/hod.

Detail

Elánek z.s. Královo Pole

od 25 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště Vrbno p/P

od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků