Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V poslední době přibývá pokusů o podvedení důchodců

Falešný vnuk je znovu na scéně. V posledních dnech se opět zaktivizovali podvodníci a policistům přibývá případů, kdy se někdo vydává telefonicky za vnuka a požaduje po důchodcích peníze. Na Karvinsku takto pachatel vylákal od důvěřivého pána téměř 300 tisíc korun.

Stáhnout video

67letému pánovi z Bohumína zavolal na pevnou linku neznámý člověk a byl velmi dotčený, že ho důchodce nepoznal. Když vyslovil jméno svého příbuzného, podvodník se okamžitě chytil, řekl, že je nachlazený a  potřebuje peníze na notáře. Slíbil, že je brzy vrátí. Senior je měl předat jinému notáři. To také udělal. Načež brzy zjistil, že přišel o 270 tisíc korun. Podobných případů je mnoho, jen bajky podvodníků jsou různé. "Já bych mohl získat to auto za 220 tisíc a je to výborná cena," vzpomíná důchodkyně na nepovedený pokus o podvod. U soudu v Ostravě - Porubě nám pak jeden z podvedených seniorů popsal případ, kdy se podvod povedl: "Říkala, že je v šoku a že způsobila dopravní nehodu a že potřebuje 70 tisíc korun."

V minulých dnech byla podobně okradena i 84letá žena. Ta vydala nejen veškeré úspory, ale i zlaté šperky. "Celková škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun," říká mluvčí PČR Ostrava Lukáš Kendzior.

Policisté proto znovu nabádají k opatrnosti. Po telefonu by senioři neměli sdělovat žádné osobní informace. "Také by měli zvážit koho a zdali vůbec někoho pustit do svého obydlí. Žádost o finanční prostředky si okamžitě ověřte se svými skutečnými příbuznými," dodává policista.

V případě jakýchkoliv pochyb okamžitě volejte bezplatnou policejní linku 158. Podvodníci si oběti tipují v telefonních seznamech pevných linek podle křestních jmen, která se dnes téměř nepoužívají. 
Ukliďme Bašku!

18.04. 09:00
Celý MS kraj, Hospoda U Studny, Baška

ZRUŠENO!!! THE BACKWARDS / koncert Beatles revival kapely

22.04. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Na kole do Gruzie a zpět 7000 km /cestovatelský stand up

13.05. 17:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

TORINA CZ, s.r.o. - Praha-východ

od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

UrSib Group s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

V.I.N.& Familie s.r.o. - okres Pardubice

od 16 100 do 16 250 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků