Kraj představil investice do ekologie a školství

Moravskoslezský kraj na svém výjezdním zasedání ve Štramberku představil plánované investice do školství, ekologie a sociální oblasti. Například v Kopřivnici postaví za 250 milionů korun zcela nový domov pro seniory.

V novém domově pro seniory, který má stát v Kopřivnici, najde zázemí až 80 lidí. Moravskoslezský kraj teď vyhlásil veřejnou soutěž na projektanta novostavby. Náklady by se měly pohybovat kolem 250 milionů korun. Termín dokončení v roce 2021.

“Měly by vzniknout tři služby, a to domov pro seniory, domov se zvláštním režimem pro osoby trpící Alzheimerem a stařeckou demencí a taktéž odlehčovací služba,” doplnil Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje.

Radní na svém výjezdním zasedání ve Štramberku dále rozhodli, že obce v regionu mohou kraj žádat o nové dotace v oblasti životního prostředí.

“Jsou tady prostředky o celkovém objemu 27 milionů, které jdou jednak do studie týkající se skládkování. Protože víme, že od roku 2024 začne platit zákaz skládkování, takže pomáháme obcím, jak se s tímto problémem vyrovnat,” sdělil Ivo Vondrák (ANO), hejtman MS kraje.  

 Dále se tyto finance týkají řešení vodohospodářské infrastruktury. Dalších 10 milionů korun vyčlenil kraj do oblasti školství na modernizaci učeben IT.

“Prioritou kraje je také podpora jazykové výuky. Navazujeme spolupráci s partnerskými regiony v Evropě a posíláme studenty do partnerských regionů ve Francii, Španělsku a Německu,” uvedl Stanislav Folwarczny (ODS), náměstek hejtmana MS kraje. 

Studium těchto jazyků, vedle hlavní angličtiny, navazuje na rozvoj trhu práce v Moravskoslezském kraji, ve kterém působí mnoho zahraničních firem.
XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Klementinum / beseda Olgy Szymanské

12.03. 16:00
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

Slavičí dům / premiéra představení nedobrovolných herců

22.03. 18:00
Celý MS kraj, Kulturní dům, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků