Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie ve Stonavě otřásla celou zemí, lidé pomáhají

Tragédie ve Stonavě vzbudila vlnu solidarity. V Česku byly zřízeny i dvě sbírky, na které lidé mohou přispět. Na obou kontech prakticky okamžitě začaly přibývat peníze. Jsou určeny na pomoc sirotkům po hornících nebo postiženým rodinám.

S pozůstalými horníků soucítí lidé ze všech koutů země. O tragédii mluví i lidé na opačném konci kraje, natáčeli jsme v Bruntále. UrčItě bych něco přispěl, jo. Zas jako nějak nesleduju to teď, ale určitě jsem o tom slyšel. Je to smutné, že se něco takového vůbec stalo,” říkají oslovení.

V Česku vznikly dvě sbírky - konto Spolku Svatá Barbora sbírá peníze na pomoc sirotkům po hornících. Druhý účet v pátek zřídila Nadace OKD společně s těžařskou společností OKD na základě četných dotazů veřejnosti. Peníze obdrží rodiny postižené neštěstím. OKD navíc začne 27. prosince vyplácet peníze určené na podporu rodinám horníků. Půjde o okamžitou sociální výpomoc ve výši několika desítek tisíc korun. Další peníze ve výši až 240 000 na osobu žijící ve společné domácnosti vyplatí později.

SPECIÁLNÍ ÚČET PRO DARY POSTIŽENÝM RODINÁM: 342342342/0800 (OKD A NADACE OKD)
SPECIÁLNÍ ÚČET PRO SIROTKY Z RODIN: 1657156389/0800 (SPOLEK SVATÁ BARBORA)

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy