Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním miminkem MS kraje je chlapeček Jonáš

Ve frýdecké porodnici se narodilo první miminko Moravskoslezského kraje. Jmenuje se Jonáš a na svět přišel na Nový rok v 1 hodinu a 20 minut.

Malý Jonášek má hned po narození tři prvenství. Narodil se první den nového roku, byl prvním narozeným miminkem ve frýdecké porodnici, ale hlavně se stal úplně prvním narozeným dítětem našeho kraje. Váží 3810 gramů, měří 52 centimetrů a je druhým dítětem manželů Julie a Martina Jurkových z Tiché.

“Nečekali jsme to a jsme rádi. Hlavně, že je zdravý. Je to naše druhé dítě, už doma máme tříletého Bartoloměje. Zatím je hodný, uvidíme, jestli to tak bude i pokračovat doma,” usmála se maminka Julie Jurková.

Ve frýdecké porodnici se na Nový rok narodilo ještě druhé miminko, které se zároveň stalo prvním občánkem Frýdku-Místku. Je to holčička Šarlota. Na svět přišla v 9 hodin a 34 minut.

“Je prvorozená, měla 3200 gramů, 48 centimetrů, narodila se víceméně sama. Byla moc šikovná, paní porodní asistentka mi pomáhala. Jsme spokojená,” řekla maminka Nela Wlochová.

Prvního miminka se na Nový rok dočkali i v Ostravě. Malého Mattea přivedla jeho maminka na svět ve vítkovické nemocnici, a to v jednu hodinu a 38 minut. V Karviné se na Nový rok před 16. hodinou narodil malý Adámek. Vážil 2840 gramů a měřil 48 centimetrů.

Také v dalších městech kraje už mají svého prvního novorozence. V Opavě je to chlapeček Kristián. V Havířově holčička Ema.
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

ALMECO plus s.r.o.

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Miloslav Kyjevský - F.G.P. studio

od 17 500 Kč/měsíc

Detail

EastQualityJob s.r.o. - Zlín

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků