Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvním miminkem MS kraje je chlapeček Jonáš

Ve frýdecké porodnici se narodilo první miminko Moravskoslezského kraje. Jmenuje se Jonáš a na svět přišel na Nový rok v 1 hodinu a 20 minut.

Malý Jonášek má hned po narození tři prvenství. Narodil se první den nového roku, byl prvním narozeným miminkem ve frýdecké porodnici, ale hlavně se stal úplně prvním narozeným dítětem našeho kraje. Váží 3810 gramů, měří 52 centimetrů a je druhým dítětem manželů Julie a Martina Jurkových z Tiché.

“Nečekali jsme to a jsme rádi. Hlavně, že je zdravý. Je to naše druhé dítě, už doma máme tříletého Bartoloměje. Zatím je hodný, uvidíme, jestli to tak bude i pokračovat doma,” usmála se maminka Julie Jurková.

Ve frýdecké porodnici se na Nový rok narodilo ještě druhé miminko, které se zároveň stalo prvním občánkem Frýdku-Místku. Je to holčička Šarlota. Na svět přišla v 9 hodin a 34 minut.

“Je prvorozená, měla 3200 gramů, 48 centimetrů, narodila se víceméně sama. Byla moc šikovná, paní porodní asistentka mi pomáhala. Jsme spokojená,” řekla maminka Nela Wlochová.

Prvního miminka se na Nový rok dočkali i v Ostravě. Malého Mattea přivedla jeho maminka na svět ve vítkovické nemocnici, a to v jednu hodinu a 38 minut. V Karviné se na Nový rok před 16. hodinou narodil malý Adámek. Vážil 2840 gramů a měřil 48 centimetrů.

Také v dalších městech kraje už mají svého prvního novorozence. V Opavě je to chlapeček Kristián. V Havířově holčička Ema.

Nahlásit chybu
EMFI Group s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail