Prvním miminkem MS kraje je chlapeček Jonáš

Ve frýdecké porodnici se narodilo první miminko Moravskoslezského kraje. Jmenuje se Jonáš a na svět přišel na Nový rok v 1 hodinu a 20 minut.

Malý Jonášek má hned po narození tři prvenství. Narodil se první den nového roku, byl prvním narozeným miminkem ve frýdecké porodnici, ale hlavně se stal úplně prvním narozeným dítětem našeho kraje. Váží 3810 gramů, měří 52 centimetrů a je druhým dítětem manželů Julie a Martina Jurkových z Tiché.

“Nečekali jsme to a jsme rádi. Hlavně, že je zdravý. Je to naše druhé dítě, už doma máme tříletého Bartoloměje. Zatím je hodný, uvidíme, jestli to tak bude i pokračovat doma,” usmála se maminka Julie Jurková.

Ve frýdecké porodnici se na Nový rok narodilo ještě druhé miminko, které se zároveň stalo prvním občánkem Frýdku-Místku. Je to holčička Šarlota. Na svět přišla v 9 hodin a 34 minut.

“Je prvorozená, měla 3200 gramů, 48 centimetrů, narodila se víceméně sama. Byla moc šikovná, paní porodní asistentka mi pomáhala. Jsme spokojená,” řekla maminka Nela Wlochová.

Prvního miminka se na Nový rok dočkali i v Ostravě. Malého Mattea přivedla jeho maminka na svět ve vítkovické nemocnici, a to v jednu hodinu a 38 minut. V Karviné se na Nový rok před 16. hodinou narodil malý Adámek. Vážil 2840 gramů a měřil 48 centimetrů.

Také v dalších městech kraje už mají svého prvního novorozence. V Opavě je to chlapeček Kristián. V Havířově holčička Ema.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Tomáš Mizera, s.r.o. - Penny Market Vamberk

od 800 do 800 Kč/měsíc

Detail

HOFMANN WIZARD s.r.o. /LAZARSKÁ/

od 38 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

FILEKSA s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků