Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská městská nemocnice otevřela jednotku NIP

Ostravská městská nemocnice má zbrusu novou jednotku Následné intenzivní péče. Slavnostně ji otevřela v pavilonu H2 a vybudována byla v místě původních pokojů lékařů, skladů a dalších prostor, které přímo nesloužily pro poskytování zdravotní péče.

V ostravské městské nemocnici slavnostně otevřeli zcela novou jednotku Následné intenzivní péče. Má kapacitu 6 lůžek rozmístěných do tří boxů a náklady na její vybudování si vyžádaly bezmála 18 milionů korun, které hradilo město.z Fondu pro rozvoj nemocnice.

“Já bych řekl, že to je jedna z prvních vlaštovek. Myslíme zcela vážně, že bychom rádi, aby z naší městské nemocnice vzniklo zařízení, které je přinejmenším jedno z nejlepších v rámci regionu. V současné době v tom fondu je něco přes půl miliardy korun, říká Zbyněk Pražák, náměstek primátora

Jednotka následné intenzivní péče je určena pacientům, kteří jsou ve stabilizovaném stavu, ale stále ještě potřebují podporu základních životních funkcí, především plícní ventilaci. A osvědčí se i při různých epidemiích.

“Ta potřeba intenzivních lůžek stoupá, jsou občas situace zvláště epidemie, které jsme byli svědky třeba v loňském prvním čtvrtletí, kdy byla velká potřeba lůžek při chřipkové epidemii a pacienty byl problém umístit  akutní a bylo jenom jedno dostupné oddělení NIP v Orlové,” uvádí Cyril Kučera, náměstek pro léčebnou péči MNO

V současné době už jsou v kraji tři takové jednotky. Druhá byla otevřena ve Frýdku-Místku a třetí právě teď v ostravské městské nemocnici.
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Základní škola Mělník-Pšovka, příspěvková organizace

od 6 186 do 8 064 Kč/měsíc

Detail

OKO-Hradec s.r.o.

od 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků