Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Chemikálie ve Starém Městě zatím dál zůstávají na místě

Ve Frýdku-Místku podruhé usedl krizový štáb. Ten znova řešil, jak naložit s nelegální skládkou nebezpečného odpadu ve Starém Městě. Prioritou stále zůstává najít firmu, která umí chemikálie zlikvidovat. V tuto chvíli odpady dál zůstávají na místě.

Do úterní půlnoci prodloužil Frýdek-Místek termín, během kterého se můžou hlásit odborné firmy, mající zájem o odstranění nebezpečného odpadu z nelegální skládky ve Starém Městě. Dohodl se na tom krizový štáb.

“Ve středu by se měly probrat ty nabídky a předpokládám, že zhruba ve čtvrtek by mohlo dojít k zasedání Rady města, která by vybrala firmu. Ta firma by měla neprodleně zahájit práce. My jsme na krizovém štábu řešili, jaké ty práce vůbec budou. Trochu nám to komplikuje zákon, protože nám do toho vstoupil přeshraniční prvek, protože ten odpad nemusí být z České republiky, to dneska nikdo neví, jestli je, nebo není. Takže je to složitější z pohledu zákona. Ten odpad se musí odvézt a zabezpečit takovým způsobem, aby se zabránilo úkapům, případnému vzplanutí a různým dalším věcem, nicméně ten odpad se zatím ze zákona nemůže likvidovat,” popsal situaci primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V tuto chvíli pokračuje ve Starém Městě sběr vzorků z chemikálií.

“Byli jsme požádáni vodoprávním úřadem, abychom pokračovali dále v odběrech a rozborech vzorků, které zajišťujeme našim hasičským záchranným sborem a naší laboratoří, abychom mohli říct, co se pravděpodobně v těchto sudech nalézá,” sdělil ředitel Územního odboru Frýdek-Místek HZS MS kraje Vojtěch Nezval.

Frýdek-Místek nyní řeší také otázku financování, zda práce v první fázi zaplatí město, a nebo krajský úřad.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Domov pro seniory Orlická a Azylový dům pro matky s dětmi, příspěvková organizace

od 25 550 do 37 070 Kč/měsíc

Detail

Hoai Dang Xuan - prac.

od 16 000 Kč/měsíc

Detail

Poradna pro rodinu Pardubického kraje

od 24 470 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků