Chemikálie ve Starém Městě zatím dál zůstávají na místě

Ve Frýdku-Místku podruhé usedl krizový štáb. Ten znova řešil, jak naložit s nelegální skládkou nebezpečného odpadu ve Starém Městě. Prioritou stále zůstává najít firmu, která umí chemikálie zlikvidovat. V tuto chvíli odpady dál zůstávají na místě.

Reklama

Do úterní půlnoci prodloužil Frýdek-Místek termín, během kterého se můžou hlásit odborné firmy, mající zájem o odstranění nebezpečného odpadu z nelegální skládky ve Starém Městě. Dohodl se na tom krizový štáb.

“Ve středu by se měly probrat ty nabídky a předpokládám, že zhruba ve čtvrtek by mohlo dojít k zasedání Rady města, která by vybrala firmu. Ta firma by měla neprodleně zahájit práce. My jsme na krizovém štábu řešili, jaké ty práce vůbec budou. Trochu nám to komplikuje zákon, protože nám do toho vstoupil přeshraniční prvek, protože ten odpad nemusí být z České republiky, to dneska nikdo neví, jestli je, nebo není. Takže je to složitější z pohledu zákona. Ten odpad se musí odvézt a zabezpečit takovým způsobem, aby se zabránilo úkapům, případnému vzplanutí a různým dalším věcem, nicméně ten odpad se zatím ze zákona nemůže likvidovat,” popsal situaci primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V tuto chvíli pokračuje ve Starém Městě sběr vzorků z chemikálií.

“Byli jsme požádáni vodoprávním úřadem, abychom pokračovali dále v odběrech a rozborech vzorků, které zajišťujeme našim hasičským záchranným sborem a naší laboratoří, abychom mohli říct, co se pravděpodobně v těchto sudech nalézá,” sdělil ředitel Územního odboru Frýdek-Místek HZS MS kraje Vojtěch Nezval.

Frýdek-Místek nyní řeší také otázku financování, zda práce v první fázi zaplatí město, a nebo krajský úřad.
Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Den dětí pod Lysou horou

01.06. 11:00 - 21.05. 4:36
Celý MS kraj, Koupaliště Sluníčko, Ostravice

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Vitakraft CHOVEX s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu