Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj bojuje za další rozlétání mošnovského letiště

Vedení Moravskoslezského kraje se společně s Letištěm Leoše Janáčka Ostrava snaží spojit náš region se světem. V těchto dnech probíhají jednání s leteckými společnostmi o třech nových leteckých linkách. Od února už také z Mošnova začaly létat první charterové lety.

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově v minulém roce odbavilo rekordní počet cestujících. Do 23 destinací vycestovalo téměř 378 tisíc lidí, což je o téměř 17 procent více, než o rok dříve. Úspěšná prý byla i nákladní doprava.  Bohužel ale v polovině ledna skončilo pravidelné spojení do Prahy a na jaře přestává létat i linka do Bergama. Naopak by ale měla začít fungovat linka do Varšavy. "Je důležité, aby se Ostrava spojila s velkými letišti. V květnu doufám oznámíme podepsanou spolupráci s Varšavou. ta společnost to oznámí jako první," uvádí ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Kraj také připravuje vyhlášení veřejné soutěže na pravidelné vícenásobné denní letecké spojení do dvou klíčových leteckých uzlů v západní Evropě. To by mělo zajistit spojení regionu s celým světem. "Budeme jednat s dopravci. Budeme jim několik měsíců dopředu říkat, že něco takového chystáme. Celé to bude v angličtině. Bude to na všech webech, kde to dopravci jsou." říká náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Letiště v Mošnově se chce více zaměřit na movitější klientelu, která prý nelétá nízkonákladovými letadly, ale požaduje větší komfort. Jde údajně například o asi 40 tisíc Němců, kteří k nám jezdí za obchodem.
Drahoušku, toužím po tobě / divadelní hra

22.09. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

SHF: Velkolepá komorní hra

27.09. 17:00
Celý MS kraj, Zámek, kaple Nalezení sv. Kříže, Nová Horka u Studénky

PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Bartoň a Partner s.r.o. - prac. Litovel, Loštická

od 13 000 Kč/měsíc

Detail

Výchovný ústav, střední škola a školní jídelna Višňové, Zámek 1

od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků