MS kraj bojuje za další rozlétání mošnovského letiště

Vedení Moravskoslezského kraje se společně s Letištěm Leoše Janáčka Ostrava snaží spojit náš region se světem. V těchto dnech probíhají jednání s leteckými společnostmi o třech nových leteckých linkách. Od února už také z Mošnova začaly létat první charterové lety.

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově v minulém roce odbavilo rekordní počet cestujících. Do 23 destinací vycestovalo téměř 378 tisíc lidí, což je o téměř 17 procent více, než o rok dříve. Úspěšná prý byla i nákladní doprava.  Bohužel ale v polovině ledna skončilo pravidelné spojení do Prahy a na jaře přestává létat i linka do Bergama. Naopak by ale měla začít fungovat linka do Varšavy. "Je důležité, aby se Ostrava spojila s velkými letišti. V květnu doufám oznámíme podepsanou spolupráci s Varšavou. ta společnost to oznámí jako první," uvádí ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Kraj také připravuje vyhlášení veřejné soutěže na pravidelné vícenásobné denní letecké spojení do dvou klíčových leteckých uzlů v západní Evropě. To by mělo zajistit spojení regionu s celým světem. "Budeme jednat s dopravci. Budeme jim několik měsíců dopředu říkat, že něco takového chystáme. Celé to bude v angličtině. Bude to na všech webech, kde to dopravci jsou." říká náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Letiště v Mošnově se chce více zaměřit na movitější klientelu, která prý nelétá nízkonákladovými letadly, ale požaduje větší komfort. Jde údajně například o asi 40 tisíc Němců, kteří k nám jezdí za obchodem.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 8:27
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 8:27
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků