Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj bojuje za další rozlétání mošnovského letiště

Vedení Moravskoslezského kraje se společně s Letištěm Leoše Janáčka Ostrava snaží spojit náš region se světem. V těchto dnech probíhají jednání s leteckými společnostmi o třech nových leteckých linkách. Od února už také z Mošnova začaly létat první charterové lety.

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově v minulém roce odbavilo rekordní počet cestujících. Do 23 destinací vycestovalo téměř 378 tisíc lidí, což je o téměř 17 procent více, než o rok dříve. Úspěšná prý byla i nákladní doprava.  Bohužel ale v polovině ledna skončilo pravidelné spojení do Prahy a na jaře přestává létat i linka do Bergama. Naopak by ale měla začít fungovat linka do Varšavy. "Je důležité, aby se Ostrava spojila s velkými letišti. V květnu doufám oznámíme podepsanou spolupráci s Varšavou. ta společnost to oznámí jako první," uvádí ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Kraj také připravuje vyhlášení veřejné soutěže na pravidelné vícenásobné denní letecké spojení do dvou klíčových leteckých uzlů v západní Evropě. To by mělo zajistit spojení regionu s celým světem. "Budeme jednat s dopravci. Budeme jim několik měsíců dopředu říkat, že něco takového chystáme. Celé to bude v angličtině. Bude to na všech webech, kde to dopravci jsou." říká náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Letiště v Mošnově se chce více zaměřit na movitější klientelu, která prý nelétá nízkonákladovými letadly, ale požaduje větší komfort. Jde údajně například o asi 40 tisíc Němců, kteří k nám jezdí za obchodem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy