Reklama

MS kraj bojuje za další rozlétání mošnovského letiště

Vedení Moravskoslezského kraje se společně s Letištěm Leoše Janáčka Ostrava snaží spojit náš region se světem. V těchto dnech probíhají jednání s leteckými společnostmi o třech nových leteckých linkách. Od února už také z Mošnova začaly létat první charterové lety.

Reklama

Letiště Leoše Janáčka v Mošnově v minulém roce odbavilo rekordní počet cestujících. Do 23 destinací vycestovalo téměř 378 tisíc lidí, což je o téměř 17 procent více, než o rok dříve. Úspěšná prý byla i nákladní doprava.  Bohužel ale v polovině ledna skončilo pravidelné spojení do Prahy a na jaře přestává létat i linka do Bergama. Naopak by ale měla začít fungovat linka do Varšavy. "Je důležité, aby se Ostrava spojila s velkými letišti. V květnu doufám oznámíme podepsanou spolupráci s Varšavou. ta společnost to oznámí jako první," uvádí ředitel letiště Jaromír Radkovský.

Kraj také připravuje vyhlášení veřejné soutěže na pravidelné vícenásobné denní letecké spojení do dvou klíčových leteckých uzlů v západní Evropě. To by mělo zajistit spojení regionu s celým světem. "Budeme jednat s dopravci. Budeme jim několik měsíců dopředu říkat, že něco takového chystáme. Celé to bude v angličtině. Bude to na všech webech, kde to dopravci jsou." říká náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Letiště v Mošnově se chce více zaměřit na movitější klientelu, která prý nelétá nízkonákladovými letadly, ale požaduje větší komfort. Jde údajně například o asi 40 tisíc Němců, kteří k nám jezdí za obchodem.
Valaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Obléhání nedobytné pevnosti / bitva o hrad Hukvaldy

20.07. 13:00 - 21.07. 14:00
Celý MS kraj, Hrad Hukvaldy

Baškohrátky / závod netradičních plavidel

17.08. 10:00 - 18.07. 14:57
Celý MS kraj, Areál přehrady Baška

FERRIT s. r. o.
Frýdek-Místek
od 115 Kč

Detail

Rodina Koláčkova s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola Havířov - Šumbark Moravská 29/497 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 19 850 Kč do 28 750 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu