Předkolo finále turnaje Polar Street Hockey v Malé Morávce

POLAR street hockey 2019 míří do finále. Na Bruntálsku se v předkole finále utkali mezi sebou Kluci ze Základní školy Cihelní v Bruntále a malotřídka z Malé Morávky. A my jsme byli u toho.

Malá Morávka přivítala v předkole finále tradičního turnaje Polar Street Hockey Základní školu Cihelní z Bruntálu. Na tamní základní škole odehráli dva zápasy za sebou.  

“Jenom jednou týdně trénujeme, ale hrajeme ligu florbalovou v Bruntále jednou za měsíc. Daří se nám docela dobře, máme tady základnu, máme docela podporu, sponzory a je nás jenom málo Opravdu je nás málo a jinak hrajeme pořád,” uvádí Michal Danihelka, trenér Malé Morávky

“Zatím jsme spokojeni, porazili jsme Okružní a doufejme, že dneska vyhrajeme a do finále postoupíme zase. Už jsme se tam jednou objevili, myslím, že 4 roky zpátky. My bysme rádi navázali na úspěch a podívali se tam zase. Uvidíme, necháme se překvapit,” říká Václav Severa, trenér ZŠ Cihelní Bruntál

Největším překvapením turnaje je účast malotřídky z Malé Morávky. Celá škola má totiž jen 14 žáků, takže hráli vlastně všichni kluci a holky fandily ostošet.

Líbí se mi, že můžeme střílet na branku.”

“Je to fakt super hra, protože si zachytáš a můžeš být prostě profesionální hráč.”

“Florbal to je super sport, já jsem to začal hrát ve škole, protože mě to fakt zaujalo.”

“Já beru florbal jako záživný sport, je to super, je to hlavně kolektivní hra. Já bych řekl, že spíš o fyzičce, že to je.”

I přesto, že kluci z Malé Morávky byli mladší, zpočátku se ujali dvoubrankového vedení. Nakonec ale vyhrála věková i fyzická převaha soupeře a finále v Ostravě si zahrají hráči bruntálské ZŠ Cihelní. Hlavním partnerem akce je Residomo. Dalšími partnery jsou RBP - zdravotní pojišťovna a Moravskoslezský kraj.




XIII. Hodoňovický masopust

22.02. 13:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

B.M.S.T. s.r.o. - Praha-východ

od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Richfame Solution s.r.o. - Plzeňský kraj

od 15 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků