Centrální ostravský obvod se pustil do revitalizuje sídlišť

Radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz chystá revitalizaci sídliště Šalamouna II. Ideový záměr už má na stole a teď s ním seznámila i obyvatele, kterých se to týká. Jde o území od Förestrovy po Gajdošovu ulici.

Reklama

V Moravské Ostravě a Přívozu pokračují v revitalizaci sídlišť. Momentálně se řeší, jak bude vypadat sídliště Šalamouna II, k jehož ideovému záměru se na veřejném setkání mohli vyjádřit občané.

“Je to pokračování sídliště Šalamouna I, reálně teďka budeme dokončovat 2 až 3 roky ten původní projekt a na to plynule bychom chtěli navázat tady touto částí,” uvádí Rostislav Řeha, místostarosta MOaP

Na sídlišti vzhledem k jeho věku nejsou v dobrém stavu chodníky a veřejné osvětlení, chybí tady i parkovací místa a je třeba upravit a doplnit zeleň. Veřejné projednávání navázalo na dotazníkovou anketu, která proběhla ve všech domácnostech sídliště letos v lednu.

“Samozřejmě ty podněty, které jsou pro naši práci důležité a podstatné, ty se projeví v tom návrhu. Jde o to vytvořit ucelený urbanistický názor na to území, najít jeho přednosti, jeho nedostatky a vytvořit, směřovat návrh k cíli, což by mělo být vytvoření všestranného zlepšení obytného prostředí  na tom sídlišti,” říká Iva Seitzová, architektka

“Víceméně mi tady nechybí nic, jenom doufám, aby třeba ve dvoře nevzniklo parkoviště nebo něco podobného.”

“My tam máme zahrádky udělané a nikdo nám tam nesedá, neotravuje, pobudové nějací, vůbec. My to máme takové jak na vesnici, no takové, takže my jsme spokojeni.”

“Hlavně ať se neničí a neruší zeleň.”

A na závěr ještě dodám, že se pracuje i na tom, aby sídliště bylo bezpečné. 
Vyšetření Vašich znamének zdarma v 15 městech

14.05. 10:00 - 06.06. 17:00
Celý MS kraj, Viz. tabulka

Den dětí pod Lysou horou

01.06. 11:00 - 20.05. 20:31
Celý MS kraj, Koupaliště Sluníčko, Ostravice

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomáš STRAUB s.r.o.
Opava
od 15 000 Kč

Detail

Vitakraft CHOVEX s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu