Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Češi boj o bronz na para hokejovém MS v Ostravě prohráli, medaili získala Korea

Český medailový sen se bohužel rozplynul. Korejci, kteří během semifinále pošetřili síly, měli v boji o bronz více energie. Domácí tým dal do bitvy o třetí místo srdce a i když to na cenný kov nestačilo, vyprodaná hala tleskala všem dlouhé okamžiky ve stoje. Alespoň malou náplastí je čtvrtému celku MS v para hokeji 2019 fakt, že jsou nejlepším para hokejovým týmem Evropy.

O slavnostní buly zápasu o bronzové medaile se postaral nestor a zakladatel českého para hokeje Roman Herink, kterému aplaudovala znovu vyprodaná aréna ve stoje. Náboj pozitivní energie využili domácí borci k rychlému nástupu. V prvních minutách Češi v podstatě nepustili soupeře za půlku a když, tak maximálně do ne příliš nebezpečných vyjetí. Jae Wong Lee v bráně Koreje byl pod permanentním tlakem, ale poradil si s ním výborně, zneškodnil akce Paláta i Geiera. Od 10. minuty se i Asiaté začali osmělovat a štěstí jim šlo naproti. V 11. minutě se jim podařilo zužitkovat jednu z mála šancí. Přečíslení dvou proti jednomu po spolupráci s Jong Kyung Leem proměnil Seung Hwan Jung - 1:0. Čeští fanoušci i hráči pokračovali v bojovném výkonu, leč do třetiny se srovnání nedočkali.
Čeští hráči zahájili druhou třetinu ne zrovna povedenou přesilovou hrou. Snaha o srovnání byla enormní, ale zdálo se, jako by přece jen více sil bylo na straně Korejců. Ti čekali na okna v české obraně a když se ve 20. minutě jedno takové otevřelo, Ju Seung Lee poslal Asiaty to dvoubrankového vedení. Češi se dostali do útlumu. Z něj je probral brankář Vápenka, který postupně likvidoval velké šance soupeře. Probrali se i hráči v poli, krev do žil vlila domácím borcům dorážka Zdeňka Krupičky po Kvochově střele ve 24. minutě - 2:1. Byl to znovu Krupička, kdo se ve 27. minutě hnal sám na brankáře Lee, ale byl faulován. V následné početní výhodě měli Češi obrovský tlak a hlavně velké šance, bohužel pro ně Háblova rána skončila na tyči a neujala se ani střela Geiera s následnými dorážkami Novotného a Šafránka. Korejci udrželi hubené vedení i do druhé přestávky.
Třetí třetina naplno ukázala rozdíl v silách. Češi, kteří naplno hráli semifinále s Američany, bohužel i přes snahu a bojovný a srdnatý výkon ztráceli. Korejci byli rychlejší a dokázali brejkovými situacemi nakonec strhnout boj o medaili na svou stranu. Ve 39. minutě ujel Byeong Seok Cho s Seung Hwan Jungem a po dorážce skončil puk v síti - 3:1. Ve 41. minutě zvýšil na rozdíl tří gólů a pojistil tím vítězství Koreje Jong Kyung Lee - 4:1. Češi se pokusili o nemožné, bez brankáře vrhli do posledních okamžiků vše, co v nich zbylo. Na led se poprvé v šampionátu dostal také obránce Miroslav Hrbek, který předešlé zápasy nehrál vinou zranění. I když Češi na medaili nedosáhli, vyprodaná Aréna jim tleskala ve stoje.
Bronzovým celkem MS v para hokeji v Ostravě se stala Jižní Korea, čtvrtá Česká republika se stala alespoň neoficiálním mistrem Evropy jako nejlépe umístěný tým starého kontinentu.

text: paraostrava2019.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy