Reklama

Útroby elektrárny viděl rekordní počet lidí

Den otevřených dveří dětmarovické elektrárny navštívil rekordní počet lidí. Během komentované prohlídky se mohli návštěvníci také dozvědět, zda se už společnosti podařily odstranit následky po velkém požáru, který se stal před dvěma lety.

Stáhnout video
Reklama

V červenci roku 2017 došlo k velkému požáru odsiřovacího zařízení v dětmarovické elektrárně. Škoda se vyšplhala na tři čtvrtě miliardy korun. Návštěvníci, kteří přišli v sobotu na Den otevřených dveří, už ale nic nepoznali. Za to společnost stále nemá druhý absorbér.

“My jsme chtěli už nový absorbér, který bude plnit nadčasově limity síry. Nemá cenu stavět něco starého. Do toho se přidali ještě dlouhé jednání s pojišťovnou, která to musí zafinancovat, a proto takový dlouhý skluz. Přesto v květnu příštího roku bude hotový,” řekl ředitel elektrárny Dětmarovic Vlastimír Kontrik.

Bohatý program byl připraven i areálu před elektrárnou. Na handbiku mohli lidé šlapáním podpořit dvě neziskové organizace z Bohumína a Orlové. A zašlapali si i starostové.

“Paráda, protože to jde na dobrou věc a u nás to jde na Městský sportovní klub, to znamená hlavně dětem,” uvedl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

“Ručně jsem šlapal poprvé a jsem rád, že jsem mohl přispět na klub seniorů v Bohumíně,” popsal starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD).

“Já jsem přijel z Orlové a přijel jsem sem, protože hraji hokej a chtěl jsem nám našlapat co nejvíce,” řeklo jedno z dětí.

Své stanoviště měli v areálu i hasiči, kteří v roce 2017 zasahovali u požáru jako první.

ReklamaValaši na Těšínsku / výstava

28.03. 16:00 - 29.03. 18:00
Celý MS kraj, Výstavní síň, Jablunkov

Michal Ptáček – Plastiky / výstava

06.04. 16:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Beskydy 8x jinak / výstava

19.04. 9:00 - 31.10. 18:00
Celý MS kraj, Hrad Sovinec, Sovinec

Antonín Goryl
Karviná
od 15 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

DENTALCOMPLEX - CEREC SYSTÉM s.r.o.
Karviná
od 60 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu