Útroby elektrárny viděl rekordní počet lidí

Den otevřených dveří dětmarovické elektrárny navštívil rekordní počet lidí. Během komentované prohlídky se mohli návštěvníci také dozvědět, zda se už společnosti podařily odstranit následky po velkém požáru, který se stal před dvěma lety.

V červenci roku 2017 došlo k velkému požáru odsiřovacího zařízení v dětmarovické elektrárně. Škoda se vyšplhala na tři čtvrtě miliardy korun. Návštěvníci, kteří přišli v sobotu na Den otevřených dveří, už ale nic nepoznali. Za to společnost stále nemá druhý absorbér.

“My jsme chtěli už nový absorbér, který bude plnit nadčasově limity síry. Nemá cenu stavět něco starého. Do toho se přidali ještě dlouhé jednání s pojišťovnou, která to musí zafinancovat, a proto takový dlouhý skluz. Přesto v květnu příštího roku bude hotový,” řekl ředitel elektrárny Dětmarovic Vlastimír Kontrik.

Bohatý program byl připraven i areálu před elektrárnou. Na handbiku mohli lidé šlapáním podpořit dvě neziskové organizace z Bohumína a Orlové. A zašlapali si i starostové.

“Paráda, protože to jde na dobrou věc a u nás to jde na Městský sportovní klub, to znamená hlavně dětem,” uvedl starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ+Změna pro lidi).

“Ručně jsem šlapal poprvé a jsem rád, že jsem mohl přispět na klub seniorů v Bohumíně,” popsal starosta Bohumína Petr Vícha (ČSSD).

“Já jsem přijel z Orlové a přijel jsem sem, protože hraji hokej a chtěl jsem nám našlapat co nejvíce,” řeklo jedno z dětí.

Své stanoviště měli v areálu i hasiči, kteří v roce 2017 zasahovali u požáru jako první.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Vánoční koncert Miroslava Beinhauera

Dnes 17:00 - 5:32
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí

Adventní koncert Michal Tučný revival

Dnes 17:00 - 5:32
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Pekařství Řeznictví Kohut s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Beskydská vodárenská s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč

Detail

3B INVEST a.s.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků