Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Před odjezdem na dovolenou řádně zabezpečte majetek

Vykradači bytů a domů se každoročně v tomto období aktivují. Lidé jezdí na dovolené, na chaty a prostě nejsou tak často doma. Nehlídané objekty pak zloději vykrádají. Bezpečněji se nyní mohou cítit lidé na Frýdeckomístecku, kde policisté zadrželi hned dva takové zločince. Nic to ale nemění na tom, že pokud se někam chystáte, pořádně si svůj majetek zabezpečte.

Třinečtí kriminalisté udělali jistě radost obyvatelům Frýdeckomístecka. V minulých dnech zadrželi dva muže, kteří rozhodně nezaháleli a velmi pilně vykrádali objekty po celém regionu. Postupovali podobně. Zejména se způsobem vniknutí si příliš hlavu nalámali. Vylamovali okna i dveře nářadím a nebo je jednoduše rozbíjeli. Každý se ale zaměřoval na jiný typ objektů. "Jeden z obviněných se specializoval na komerční objekty, jako jsou kanceláře, ale také vykradl školku, rodinný domek a kino. Druhý muž se specializoval na rekreační objekty," popisuje mluvčí policie Eva Michalíková.

Oba muži byli zadrženi prakticky při činu. Dohromady vykradli 18 objektů. Jeden byl na svobodě teprve 14 dní, druhý 2 měsíce. Zloději by jistě potvrdili, že si vybírali především hůře zabezpečené stavby. Zejména nyní před dovolenými je tedy na místě zopakovat si některé zásady. "To, že nebudu nějakou dobu ve svém bydlišti, bychom neměli dávat na sociální sítě. Je dobré se domluvit s příbuznými nebo sousedy na vybírání schránky," radí policistka Karolína Bělunková.

A důležitá rada na závěr. Pokud se vám už bohužel něco takového stane a vy po příchodu k bytu nebo domu zjistíte, že jsou otevřené dveře, nevstupujte dovnitř ať nezničíte stopy a okamžitě volejte linku 158. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy