Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část Karvinska byla bez proudu kvůli požáru rozvodny

Požár rozvodny v Petrovicích u Karviné způsobil výpadek proudu pro většinu částí Karviné, pro Petrovice a Doubravu. Dlouhodobější výpadek ovlivnil bezproblémové fungování obchodů, úřadů a služeb. Na záložní zdroje se přepnuly obě nemocnice.

Pár minut před půl dvanáctou v pondělí dopoledne se ocitlo několik městských částí  Karviné, přilehlých Petrovic a Doubravy bez elektrického proudu. Došlo k požáru na rozvodně v Petrovicích u Karviné. Hasiče přivolal Roman Kania, který bydlí kousek od rozvodny.

"Kolem půl dvanácté jsem uslyšel obrovskou ránu a uviděl jsem kouř, který se dobýval z oken rozvodny, zavolal jsem hasiče, aby nevznikly větší škody," popsal událost Roman Kania.

Přivolaní hasiči zjistil, že hořela izolace v podhledech rozvodny.

“V jednu chvíli bylo bez proudu až několik tisíc odběratelů, ale díky profesionální práci energetiků a dobré součinnosti s hasiči se nám podařilo dodávky rychle obnovovat.” řekl Vladislav Sobol, mluvčí ČEZ

Delší výpadek proudu ovlivnil i chod restaurací, obchodů a služeb jako je třeba placení platební kartou přes terminál.

“Výpadek proudu jsme v budovách magistrátu zaznamenali pouze pár minut. Některé záležitosti mohli lidé vyřizovat bez omezení, jiné museli odložit vzhledem ke komplikacím se vzdáleným připojením do databází ministerstev,” řekla zástupkyně mluvčího MMK Martina Orgoníková.

“My jsme na to technicky připraveni. Než naběhne dieselagregát, máme tzv UPS, všechny přístroje jsou napojeny na tyto okruhy, takže tam, kde se jedná o ohrožení zdraví, tak tam to ti lékaři prakticky nepoznají,” vysvětil ředitel KHN Tomáš Canibal.

Příčina vzniku požáru je zatím v šetření, předběžná škoda dosud nebyla stanovena.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy