Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Oranžové přechody zlepšují bezpečnost chodců v MSK

Devět přechodů pro chodce, které budou bezpečnější díky novému osvětlení. Vybraná města a obce je upraví díky spolupráci s Nadací ČEZ. Projekt Oranžové přechody funguje od roku 2013.

Chodci jsou nejohroženější skupinou v dopravě. Jejich kolizím s auty přímo na přechodech pomáhá předcházet osvětlení. Právě proto se projekt Oranžové přechody zaměřuje na toto téma. "Osvětlený chodce znamená 65procentní snížení rizika, proto jsme šli tímto směrem," vysvětluje mluvčí Nadace ČEZ Vladislav Sobol.

Od začátku projektu v roce 2013 je letos počet upravených přechodů nejvyšší, a to devět. Grant získali v Hlučíně, Havířově, Vřesině a Doubravě - vždy po jednom a většinou v okolí škol a sportovních hřišť. V Orlové jde o pět přechodů na Masarykově třídě - v blízkosti sídliště, nemocnice, základní školy nebo domu dětí a mládeže.

"Od roku 2013 jsme městům a obcím přispěli na více než 133 projektů. Celková částka byla více než 20 milionů korun. Pravidelně v tom chceme pokračovat, protože přechodů v celé republice ještě neoznačených nebo neosvětlených jsou stovky nebo spíše tisíce," dodává Vladislav Sobol.

Žádost o grant na Oranžový přechod mohou iniciovat obyvatelé města a obcí, žádat ale musí samospráva.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy