LÉTA BĚŽÍ: SOS tlačítko pomůže seniorům v krizových situacích

Tísňová linka nebo tlačítko pro seniory. V Ostravě ho využívá 470 starších lidí, stovky dalších v obcích a městech Moravskoslezského kraje. Řadě z nich už strážníci, kteří dorazí po jednoduchém stisknutí tlačítka výrazně pomohli.

Situací může být více - od falešného vnuka, falešných podomních prodejců, zlodějů až po zdravotní potíže. Senioři, kteří využívají tísňové tlačítku nebo taky senior linku, mají ale pomoc na dosah. Jeden z posledních zásahů zaznamenali strážníci Městské policie v Ostravě. Do Zábřehu museli ve 4 hodiny ráno pomoct 81leté ženě - přímo v domově pro seniory v Zábřehu. "Paní upadla v koupelně při mytí. Spadla, praštila se do hlavy, krvácela, ale měla tlačítko u sebe, tak ho stiskla a následně přijeli strážníci, kteří přivolali zdravotníky," popisuje jeden z posledních případů mluvčí MP Ostrava Michael Beneš. 

Zájem o tísňové tlačítko je velký. Pokud tedy přemýšlíte pořídit si ho pro sebe nebo pro své rodinné příslušníky, s ničím neotálejte, například v Ostravě mají v tuto chvíli kapacitu plnou. "Snažíme se spolupracovat i s městskými obvody na pořizování dalších a dalších jednotek, akorát ta čekací doba může být i v rámci několika měsíců," vysvětluje Michael Beneš.

Cena za seniorlinku a tísňové tlačítko je různá. Například v Ostravě platí starší lidé jen 200 korun ročně za SIM kartu, zbytek strážníci hradí z dotace.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 10:56
Celý MS kraj, Kostel Božího těla, Jablunkov

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 18:30 - 10:56
Celý MS kraj, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

12.12. 18:00 - 15.12. 20:00
Celý MS kraj, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků