Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: SOS tlačítko pomůže seniorům v krizových situacích

Tísňová linka nebo tlačítko pro seniory. V Ostravě ho využívá 470 starších lidí, stovky dalších v obcích a městech Moravskoslezského kraje. Řadě z nich už strážníci, kteří dorazí po jednoduchém stisknutí tlačítka výrazně pomohli.

Situací může být více - od falešného vnuka, falešných podomních prodejců, zlodějů až po zdravotní potíže. Senioři, kteří využívají tísňové tlačítku nebo taky senior linku, mají ale pomoc na dosah. Jeden z posledních zásahů zaznamenali strážníci Městské policie v Ostravě. Do Zábřehu museli ve 4 hodiny ráno pomoct 81leté ženě - přímo v domově pro seniory v Zábřehu. "Paní upadla v koupelně při mytí. Spadla, praštila se do hlavy, krvácela, ale měla tlačítko u sebe, tak ho stiskla a následně přijeli strážníci, kteří přivolali zdravotníky," popisuje jeden z posledních případů mluvčí MP Ostrava Michael Beneš. 

Zájem o tísňové tlačítko je velký. Pokud tedy přemýšlíte pořídit si ho pro sebe nebo pro své rodinné příslušníky, s ničím neotálejte, například v Ostravě mají v tuto chvíli kapacitu plnou. "Snažíme se spolupracovat i s městskými obvody na pořizování dalších a dalších jednotek, akorát ta čekací doba může být i v rámci několika měsíců," vysvětluje Michael Beneš.

Cena za seniorlinku a tísňové tlačítko je různá. Například v Ostravě platí starší lidé jen 200 korun ročně za SIM kartu, zbytek strážníci hradí z dotace.
Vítání svátků jara v Bašce

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ZRUŠENO!!!Velikonoční jarmark v Bílovci

04.04. 09:00
Celý MS kraj, Zámecké nádvoří, Bílovec

Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany, příspěvková organizace

od 28 630 do 37 330 Kč/měsíc

Detail

TAMIKO s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

NOVÁK - papír, s.r.o.

od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků