Hospodářskou budovu v Šenově zapálil blesk

Při pondělních bouřkách v našem kraji nebyly ani tak problémy s vodou, ale s větrem. Hasiči měli téměř 100 výjezdů k polámaným stromům a větvím. Nejvážnější událostí byl požár hospodářské budovy v Šenově, kterou zapálil úder blesku. Naštěstí se všechny události obešly bez zranění.

Od pondělního odpoledne do úterního rána museli vyjet v Moravskoslezském kraji hasiči k celkem 98 případům, které se týkaly bouřek. Silný vítr nejvíce řádil na Frýdeckomístecku, kde bylo 26 událostí a 20 krát spěchali hasiči na Opavsko. "Nejčastějším typem událostí byly popadané stromy a větve, které ohrožovaly provoz na komunikacích, případně ostatní budovy i osoby. Časté byly i uvolněné konstrukce střech," popisuje zastupující mluvčí hasičů Marek Gašparín. 

O půl páté odpoledne pak přijali hasiči nouzové volání z Šenova, kde hořela hospodářská budova. Několik lidí na vlastní oči vidělo, jak do břízy, která stojí hned vedle, uhodil blesk. Stopy jsou dobře patrné. "Byl to ohňostroj," řekl nám jeden ze svědků. Na místo požárů vyslalo řídící středisko celkem čtyři hasičské jednotky. "Byla to nejzávažnější událost v souvislosti s bouřkami," potvrdil Gašparín.

Oheň předběžně napáchal škodu za asi 100 tisíc korun. Důležité ale je, že při žádné z 98 událostí nebyl nikdo zraněn.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků