Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hospodářskou budovu v Šenově zapálil blesk

Při pondělních bouřkách v našem kraji nebyly ani tak problémy s vodou, ale s větrem. Hasiči měli téměř 100 výjezdů k polámaným stromům a větvím. Nejvážnější událostí byl požár hospodářské budovy v Šenově, kterou zapálil úder blesku. Naštěstí se všechny události obešly bez zranění.

Od pondělního odpoledne do úterního rána museli vyjet v Moravskoslezském kraji hasiči k celkem 98 případům, které se týkaly bouřek. Silný vítr nejvíce řádil na Frýdeckomístecku, kde bylo 26 událostí a 20 krát spěchali hasiči na Opavsko. "Nejčastějším typem událostí byly popadané stromy a větve, které ohrožovaly provoz na komunikacích, případně ostatní budovy i osoby. Časté byly i uvolněné konstrukce střech," popisuje zastupující mluvčí hasičů Marek Gašparín. 

O půl páté odpoledne pak přijali hasiči nouzové volání z Šenova, kde hořela hospodářská budova. Několik lidí na vlastní oči vidělo, jak do břízy, která stojí hned vedle, uhodil blesk. Stopy jsou dobře patrné. "Byl to ohňostroj," řekl nám jeden ze svědků. Na místo požárů vyslalo řídící středisko celkem čtyři hasičské jednotky. "Byla to nejzávažnější událost v souvislosti s bouřkami," potvrdil Gašparín.

Oheň předběžně napáchal škodu za asi 100 tisíc korun. Důležité ale je, že při žádné z 98 událostí nebyl nikdo zraněn.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy