Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mimořádná tripartita MS kraje: Lékařská fakulta musí být zachována!

Lékařské fakultě ostravské univerzity stále hrozí zrušení oboru všeobecného lékařství a proto se mimořádně sešla tripartita MS kraje. Všichni se shodli na tom, že lékařská fakulta musí být zachována, protože dobrá zdravotní péče je klíčová pro rozvoj celého našeho regionu.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity musí být zachována. Shodli se na tom členové Rady hospodářské a sociální dohody Moravskoslezského kraje tedy tripartita. Na mimořádném zasedání dokonce přijali usnesení. "Potřebujeme lékaře a ta zpráva je velmi znepokojující. Považujeme za důležité vyjádřit podporu té fakultě. Po rozhovoru s panem rektorem vyplynulo, že ty věci, které byly v rámci zprávy vytknuty, byly napraveny," potvrzuje člen tripartity hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Lékařské fakultě hrozí omezení akreditace pro obor všeobecného lékařství. Důvodem je, že se při kontrole zjistilo několik případů, kdy byli přijati studenti, kteří nesplnili podmínky přijímacího řízení. Vše už ale bylo napraveno a nyní prý není důvod k odebrání akreditace. "Všechny tyto věci byly už byly napraveny tak, jak komise požadovala. Nyní čekáme na reakci Národního akreditačního úřadu. Měli by to projednávat na srpnovém zasedání," vysvětluje mluvčí OU Adam Soustružník.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity vznikla v roce 2010 přeměnou Fakulty zdravotnických studií. Nikdo z členů tripartity, vedení univerzity a nebo i města Ostravy či kraje v současné době nepřipouští, že by lékařská fakulta mohla zaniknout. Rozhodnout by se mělo v srpnu.
Titanic / komedie Divadla Kalich

Dnes
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Vánoční koncerty Miroslava Beinhauera

13.12. 17:00
Celý MS kraj, Zámek Hradec nad Moravicí - Velká dvorana

Brickwork s.r.o. Heřmanův Městec

od 24 500 Kč/měsíc

Detail

MARKMONT S.R.O. - Plzeň

od 94 do 160 Kč/hod.

Detail

Středisko sociální prevence Olomouc, příspěvková organizace .

od 26 290 do 38 750 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků