LÉTA BĚŽÍ: Umí se starší lidé bavit? Na olympiádě seniorů v Hrabové nám to ukázali...

Hřiště TJ Sokol Hrabová v sobotu 20. července hostilo sportovní olympiádu seniorů. Šlo o nultý ročník, který ale už teď má našlápnuto na zajímavou tradici.

Stačil jednoduchý nápad - svolat kulturní komisi a výsledek je na světě. Olympiáda seniorů nebo chcete-li sportovní klání pokročilých věkem v Ostravě-Hrabové. "Sedli jsme do auta a objeli jsme okolní obce. Starosty jsem vyzvali, jestli mají seniory, kteří by chtěli zúčastnit soutěže. Aby to nebylo jednotvárné, tak jsme řekli, ať si každá obec vymyslí svou soutěž, takže každý dovezl tu svou," prozradil hlavní pořadatel Miroslav Houžvička.

Celkem se tedy v Hrabové sešlo 8 týmů vždy po osmi členech. "My jsme tým ze Staré Bělé, vidíte, že máme cyklistické dresy. Je to výborný nápad, až na jednou disciplínu a to je skládání puzzle, to jsem ještě nikdy nedržel v ruce," svěřil se nám jeden z účastníků olympiády. "My máme seniorský klub, tam se scházíme a rozhodli jsme se, že do toho půjdeme. Pro nás bylo nejhorší to puzzle," dodává další účastnice.

Hlavním smyslem klání bylo dát dohromady seniory, kteří si chtějí zasportovat, ale hlavně ukázat, že se umí bavit bez ohledu na svůj věk. "Bereme to jako recesi. Není to tak, že by se někdo vraždil, aby skončil první nebo druhý. Máme první, druhé a třetí místo. Všichni ostatní skončí na čtvrtých místech," upřesnil hlavní pořadatel. Zbývá tedy jen ohlásit vítěze. První místo získala na Sportovním klání seniorů Stará bělá. Stříbro Nová bělá. 3 místo vybojovala Hrabová u Šumperku a jak už bylo řečeno - všichni ostatní byli skončili čtvrtí.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků