Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloději cizích identit jsou odsouzeni. Na falešné doklady brali půjčky v celém MS kraji

Krajský soud vynesl ortel nad nebývale rozsáhlým podvodem s falešnými identitami. Výborně organizovaný gang osmi lidí z MS kraje díky tomu získával úvěry a půjčky, které samozřejmě nikdo nesplácel. V žalobě bylo popsáno téměř 200 případů a rozsudek kvůli rozsáhlosti dokonce četl tři dny robot.

Celkem 160 stran obžaloby na kterých je popsáno 184 případů, kdy gang osmi lidí ukradl identitu existujícího člověka a na tu pak vyrobili další falešné doklady. Uměli občanky, bankovní výpisy i kartičky pojištěnce S padělky pak požádali o úvěr v nějakém peněžním ústavu. Každý měl ve skupině svou úlohu, ”Obviněný Vojtěch Kofroň, za zneužití nacionálů této osoby, v zápětí vyrobil na potřebném počítačovém a technickém vybavení podvrhy osobních dokladů,” popsal postup státní zástupce Marián Mácha.

Celkem byli souzeni za škodu 10 milionů korun. Z toho 6 a půl milionu skutečně vyinkasovali u bank. Podvody páchali v letech 2014 a 2015. Spis byl tak dlouhý, že při vyhlašování rozsudku pomáhal robot. "Z důvodu rozsáhlosti kauzy, kdy samotná obžaloba měla přes 100 stran, byl rozsudek částečně čten přístrojem," popisuje mluvčí Krajského soudu  Ostravě Klára Krystynová.

Tresty padly podle úloh jednotlivých členů skupiny. Byli mezi nimi bílí koně, kteří si šli přímo pro úvěr, další byli padělatelé a nebo vyhledávači cizích identit, "Všech osm obžalovaných bylo uznáno vinnými. Nejpřísnější trest byl nepodmíněný na 5 let a 6 měsíců," dodává mluvčí. 

Krajský soud už projednává i další podobnou kauzu. Dva podvodníci stejným způsobem získali 9 milionů korun. 
Herní odpoledne v Bílovci

16.07. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

EXPEDIČNÍ KAMERA: festival outdoorových filmů v Bílovci

24.07. 21:00
Celý MS kraj, Letní kino v areálu zámku Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Probudím se včera

25.07. 21:00
Celý MS kraj, Hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu, Vratimov – Horní Datyně

Charlie's, s.r.o.

od 26 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

MATEŘSKÁ ŠKOLA VEJVANOVSKÉHO

od 10 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB - prov.

od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků