Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klimkovice se dočkaly. Konečně byl zprovozněn nový kruhový objezd.

Pátek je významným dnem pro obyvatele Klimkovic. Uprostřed města byl totiž zprovozněn kruhový objezd který významně zklidní dopravu. Rondel byl navíc otevřen v předstihu, což pomůže při plánovaném uzavření tunelu na dálnici D1. Přes Klimkovice totiž vede jediná objízdná trasa.

Tak už je to tady. Po dlouhých letech snah byl v centru Klimkovic dokončen kruhový objezd. Nutnost takového řešení vznikla už po dobudování dálnice D1, protože v případě nehody vede městem jediná objízdná trasa. Klimkovice se tak stávaly zcela neprůjezdné a z vedlejších ulic se téměř nedalo vyjet. Přejít silnici bylo prakticky nemožné. "V případě neštěstí nebo havárky v tunely se veškerá doprava pustí sem. Je to jediná objízdná trasa té dálnice. My to tady musíme všechno snést a v tu chvíli jsou naši občané, řidiči i chodci jsou velmi diskriminováni," říká starosta Klimkovic Jaroslav Varga.

Kruhový objezd vyšel na 8 milionů a je společnou investicí Klimkovic a Moravskoslezského kraje. Ten hradí samotnou vozovku zhruba za 6 milionů a vše ostatní tedy například chodníky a osvětlení platilo město. "Kruhový objezd je fyzicky jedno z opatření, které zvyšuje bezpečnost a snižuje rychlost, takže kraj to podporuje," vysvětluje náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka. 

Je velmi důležité, že se stavbu podařilo dokončit asi o měsíc dříve. 9. srpna se totiž bude kvůli údržbě zcela uzavírat Klimkovický tunel na dálnici a objížďka povede právě městem. Pokud by kruháč nebyl dokončen, znamenalo by to dopravní kolaps. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy