Na pervitinu rozbíjel, co mohl. Před soudem má ale výtržník z Ostravy výpadek paměti

Známý ostravský výtržník Milan Krága je opět před soudem. Tentokrát toho má na svědomí více. Žalobkyně mu totiž sečetla účet za několik měsíců, kdy chodil po Ostravě s kladívkem a když měl zlost, něco rozbil. Na svědomí tak má bankomaty, tramvaj i telefonní sluchátko.

Kam až může vést závislost na drogách, jde dobře vidět na případu, který začal řešit ostravský soud. 50letý Milan Krága, je viněn hned z několika činů a všechny se prý staly pod vlivem pervitinu. Přestože byl v podmínce za podobné činy, napočítala mu žalobkyně dalších 5 skutků. Mimo jednu krádež kávy, jde o samé rozbíjení. Měl k tomu i bezpečnostní kladívko z tramvaje a tam také začal. "Bezpečnostním kladívkem udeřil do pravých předních dveří, čímž rozbil jejich výplň," předčítala státní zástupkyně žalobu.

Největší škodu ale způsobil Komerční bance a České spořitelně. V obou případech rozbil kladívkem bankomaty. "Rozbil červeným kladívkem displej o rozměrech 30 x 23 cm, čímž způsobil škodu 25 tisíc Kč," dodala žalobkyně.

Obžalovaný se ke všemu přiznal. Prý ho to mrzí. Nedokáže ale říct, proč to vlastně dělal. Za vším zřejmě stojí právě drogy. Dochází kvůli nim i na psychiatrii a půl roku strávil i v léčebně v Opavě. "Bylo to vybíjení zlosti na kamaráda. Pohádali jsme se na Armádě spásy. Stalo se to. Vězení se bojím," řekl před přelíčením obžalovaný.

Obžalovaný se podrobil i lékařskému vyšetření a podle odborníků trpí následkem dlouhodobého užívání drog mentální retardací. Nyní mu hrozí tři roky vězení. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků