Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ujíždějící auto zastavil sloup. Ostravští policisté mají za sebou další honičku se zdrogovaným řidičem.

Neuplynul ani týden a ostravští policisté mají za sebou další honičku za plného provozu. Tentokrát prchal zdrogovaný řidič z Ostravy směrem na Petřvald. Důležité je ale to, že stejně jako minule neunikl. Auto zastavil náraz do sloupu a po krátké honičce po svých byl dostižen a zadržen.

Tentokrát se můžete podívat na záznam ze služebního vozidla policie, které pronásledovalo vůz Opel Corsa. Honička začala ještě v Ostravě. Řidič ujížděl přes Hranečník směrem na Petřvald. Na záznamu vidíte, že jeho jízda byla velmi nebezpečná. Šlo o život ostatním řidičům i náhodných chodcům. Kruhové objezdy dokonce projížděl v protisměru. “Muž nerespektoval výzev policistů k zastavení, ujížděl nepovolenou rychlostí jízdy, vjížděl do protisměru, nerespektoval dopravní značky, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu,” popisuje mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Honička skončila kousek za zatáčkou, kterou řidič nevybral, přejel patník a narazil do sloupu. I potom se ale ještě pokusil utíkat dále. Marně, byl zadržen. Ukázalo se, že jde o 35letého muže bez řidičského průkazu se zákazem pobytu v Ostravě v autě ukradeném v Polsku a navíc je na něj vydán mezinárodní zatykač. Registrační značka byla kradená. Muž byl pod vlivem pervitinu. Nyní policisté všechny jeho porušení zákona musejí zadokumentovat. “Žádáme občany, kteří byli svědky popsané nebezpečné jízdy, aby své informace sdělili na lince 158,” dodává mluvčí policie.

Muž se dopustil trestného činu obecného ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu 8 let vězení. Policisté nevylučují, že přibudou ještě další obvinění. Pokud vás tedy 1. srpna tento řidič kolem 18 hodiny ohrozil, volejte linku 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy