Hříbky na Radhošti seniora svedly z cesty. Horská služba po něm pátrala do půlnoci

Horská služba má za sebou další zbytečnou akci. Společně s policií totiž až do půlnoci pročesávala lesy a stezky v okolí Radhoště, kde rodina při výletu ztratila seniora. Ten se nakonec objevil doma v Orlové, kde prý dojel stopem. Podobné akce má bohužel Horská služba na denním pořádku.

Pěkného nedělního počasí využila rodina z Orlové k výletu na Pustevny. Vydali se po značce z parkoviště u Ráztoky nahoru na  Radhošť. Po cestě se jim ale ztratil 60letý otec. Po cestě ho totiž zaujaly hříbky a tak sešel z cesty a začal houbařit. Rodina ho nejprve tři hodiny čekala u auta, ale potom dostala strach a zalarmovala horskou službu. "Projeli jsme na čtyřkolkách cesty, které se křižují s tou značkou, ale pána jsme nenašli. vyrozuměli jsme policii ČR a ta převzala pátrání," popisuje zastupující náčelník Horské služby Beskydy Radan Jaškovský.

Když bylo pátrání horské služby neúspěšné, požádala o pomoc ještě policii. Spolu s policisty pak ve tmě pročesávali pečlivě v rojnicích terén. Náročná akce skončila o půlnoci, kdy senior dorazil sám domů do Orlové. Prý jel stopem. "Je to nezodpovědnost od těch lidí, protože když jdou na horskou tůru, měli by být nějak vybaveni," dodává Jaškovský.

Zbytečnému nasazení velkého množství sil a prostředků se dalo lehce zabránit. Stačilo mít nabitý mobil a v něm například aplikaci Záchranka, která pomocí GPS souřadnic navede záchranáře ke ztracenému člověku. "Ta aplikace pozná podle místa odkud voláte, jestli je to ve spádové oblasti nějaké horské služby a když ano, předá ji tu informaci," vysvětluje ředitel ZZS MS kraje Roman Gřegoř.

Horská služba doporučuje všem turistům, aby se do hor nepouštěli sami a hlavně aby u sebe měli vždy pokud možno nabitý mobil.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků