Bouřky po celém kraji zaměstnaly hasiče, nejhorší to bylo na Frýdeckomístecku

V neděli v podvečer zasáhly celý náš kraj silné bouřky. Prudký vítr napáchal škody a tak měli plné ruce práce i hasiči. Především čerpali vodu a odstraňovali polámané stromy a větve. Nejhorší byla situace na Frýdeckomístecku.

Nedělní podvečer byl v našem kraji hodně dramatický. Po krásném slunečném dni se rychle zatáhlo a propukly bouřky doprovázené silným nárazovým větrem. Kromě Bruntálska, kde byl mimořádně tentokrát klid, zasáhly bouřky celý náš kraj. "Profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli přibližně od 17 do 22 hodiny a k zhruba 50 případům v souvislosti s bouřkami, větrem a silným deštěm. Například v Jakartovicích spadl strom na osobní auto," popisuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Nejvíce výjezdů měli hasiči v okrese Frýdek-Místek - 15, 11 v Opavě a po 8 na Karvinsku a Novojičínsku. V Ostravě pomáhali hasiči na 6 místech. Nejnáročnější zásah mají za sebou dobrovolní hasiči z Klimkovic, kde stekla voda z polí. "Odstraňovali lípu v ulici 28. října a potom nejprve vyzvedli značku z kanalizace v Husově ulici, vyčistili kanalizaci a pak využili odtok pro retenční nádrž, která zachytila vodu a bahno,"  dodává mluvčí.

Situace se uklidnila kolem deseti hodin večer, když bouřky ustaly. Důležité je, že se vše obešlo bez zranění i větších materiálních škod. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků