Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bouřky po celém kraji zaměstnaly hasiče, nejhorší to bylo na Frýdeckomístecku

V neděli v podvečer zasáhly celý náš kraj silné bouřky. Prudký vítr napáchal škody a tak měli plné ruce práce i hasiči. Především čerpali vodu a odstraňovali polámané stromy a větve. Nejhorší byla situace na Frýdeckomístecku.

Nedělní podvečer byl v našem kraji hodně dramatický. Po krásném slunečném dni se rychle zatáhlo a propukly bouřky doprovázené silným nárazovým větrem. Kromě Bruntálska, kde byl mimořádně tentokrát klid, zasáhly bouřky celý náš kraj. "Profesionální i dobrovolní hasiči vyjížděli přibližně od 17 do 22 hodiny a k zhruba 50 případům v souvislosti s bouřkami, větrem a silným deštěm. Například v Jakartovicích spadl strom na osobní auto," popisuje mluvčí HZS MS kraje Petr Kůdela.

Nejvíce výjezdů měli hasiči v okrese Frýdek-Místek - 15, 11 v Opavě a po 8 na Karvinsku a Novojičínsku. V Ostravě pomáhali hasiči na 6 místech. Nejnáročnější zásah mají za sebou dobrovolní hasiči z Klimkovic, kde stekla voda z polí. "Odstraňovali lípu v ulici 28. října a potom nejprve vyzvedli značku z kanalizace v Husově ulici, vyčistili kanalizaci a pak využili odtok pro retenční nádrž, která zachytila vodu a bahno,"  dodává mluvčí.

Situace se uklidnila kolem deseti hodin večer, když bouřky ustaly. Důležité je, že se vše obešlo bez zranění i větších materiálních škod. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy