Je tady konec prázdnin. Uberte plyn a buďte ohleduplní, apeluje policie i Besip

Konec prázdnin a začátek školního roku bývá na silnicích často tragický. Proto policisté zahájili preventivní kontroly dodržování dopravních předpisů. Už od pátku je můžete potkat kdekoliv v celém MS kraji.

Od pátečního rána křižují MS kraj policejní hlídky a dbají na dodržování dopravních předpisů řidiči. Akce má především preventivní charakter. Řidiči by si měli uvědomit, že na konci prázdnin bude na silnicích hustý provoz a je tedy zvýšené riziko bouraček. "Řidičům doporučujeme samozřejmě dodržování základních pravidel silničního provozu, ale také obezřetnost a ohleduplnost," popisuje mluvčí policie Soňa Štětínská.

Policisté zastavují vozidla i na dálnici. V Ostravě a okolí je totiž několik omezení rychlosti, které řidiči často nerespektují. "Policisté se zaměřují na dodržování stanovené rychlosti, alkohol a předstírají řidičům rizika spojená s koncem prázdnin," dodává mluvčí.

Hned na pondělí chystají policisté další akci a její název "Zebra se za tebe nerozhlédne" napovídá její účel. Do škol se vrátí děti a po prázdninách jsou ještě rozjívené, "Bylo by dobré projít s dětmi tu trasu, pokud chodí samy, aby bylo jasné, že se nic nezměnilo," nabádá Pavel Blahut z BESIPu.

Policisté apelují na řidiče, aby v těchto dnech ubrali plyn a byli k sobě navzájem i k chodcům a cyklistům ohleduplní. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků