Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Je tady konec prázdnin. Uberte plyn a buďte ohleduplní, apeluje policie i Besip

Konec prázdnin a začátek školního roku bývá na silnicích často tragický. Proto policisté zahájili preventivní kontroly dodržování dopravních předpisů. Už od pátku je můžete potkat kdekoliv v celém MS kraji.

Od pátečního rána křižují MS kraj policejní hlídky a dbají na dodržování dopravních předpisů řidiči. Akce má především preventivní charakter. Řidiči by si měli uvědomit, že na konci prázdnin bude na silnicích hustý provoz a je tedy zvýšené riziko bouraček. "Řidičům doporučujeme samozřejmě dodržování základních pravidel silničního provozu, ale také obezřetnost a ohleduplnost," popisuje mluvčí policie Soňa Štětínská.

Policisté zastavují vozidla i na dálnici. V Ostravě a okolí je totiž několik omezení rychlosti, které řidiči často nerespektují. "Policisté se zaměřují na dodržování stanovené rychlosti, alkohol a předstírají řidičům rizika spojená s koncem prázdnin," dodává mluvčí.

Hned na pondělí chystají policisté další akci a její název "Zebra se za tebe nerozhlédne" napovídá její účel. Do škol se vrátí děti a po prázdninách jsou ještě rozjívené, "Bylo by dobré projít s dětmi tu trasu, pokud chodí samy, aby bylo jasné, že se nic nezměnilo," nabádá Pavel Blahut z BESIPu.

Policisté apelují na řidiče, aby v těchto dnech ubrali plyn a byli k sobě navzájem i k chodcům a cyklistům ohleduplní. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy