Strážníci z Ostravy by se mohli živit i jako kovbojové. Na koních ovládli domácí soutěž

Ostravané mohou být hrdí na svou jízdní policii. Ta totiž opět po roce obhájila prvenství na mezinárodním setkání, které se každoročně koná v Komenského sadech v centru Ostravy. Domácí strážníci ovládli všechny tři disciplíny.

Za výkony, které předvedli policisté na Mezinárodním setkání jízdních policií v Ostravě, by se nemuseli stydět ani kovbojové na divokém západě. Jejich soulad se svým koněm je opravdu často neuvěřitelný. Letos se v Komenského sadech představili zástupci jízdních policií ze čtyř zemí. Česko pak reprezentovali kromě domácích ještě strážníci z Prahy a oddíly státní policie ze Zlína a Brna. "Letos přijeli kromě našich i policisté z Německa, Maďarska a Polska," upřesnil mluvčí MP Ostrava Michal Beneš.

Díky mezinárodnímu zastoupení mohli spolu jezdci v sedlech poměřit své dovednosti a připravenost na nejrůznější situace, se kterými se mohou během výkonu své služby setkat. Důležité ale je i to, že si mohou vzájemně vyměnit rady a zkušenosti s výcvikem. "Bylo to zajímavé. Byť sice soutěže nejsou hlavním předmětem práce služebních koní, je to velkým přínosem pro jezdeckou rutinu," říká Cyril Neumann z Katedry chovu hospodářských zvířat České zemědělské univerzity. 

Nejlépe si opět vedli domácí. Ovládli všechny disciplíny a ostravský Daniel Orszag na koni Fagar získal také titul přeborník jízdních policií pro rok 2019. "Jezdilo se mi výborně. Mám trochu složitějšího koně, takže bylo důležité, abychom se dostali do cíle, což se povedlo," říká domácí strážník Tomáš Holý a kolegyně Eva Kovaříková z Brna ho doplnila: "Mně se jezdilo velice dobře až na to ukrutné horko. Trať byla skvělá."  


Součástí akce byl i program pro nejmenší návštěvníky, kteří si mohli například zasoutěžit a nebo zastřílet na laserové střelnici. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků