Svatováclavský hudební festival přinese 32 koncertů duchovní hudby

Svatováclavský hudební festival byl zahájen! Oblíbený seriál koncertů vážné hudby v sakrálních prostorách MS kraje přinese ve svém 16. ročníku celkem 32 koncertů staré hudby na klasické nástroje. Místem konání jsou většinou kostely v celém MS kraji.

Až do 28. září můžete navštívit některý z řady koncertů, které nabízí Svatováclavský hudební festival. Proč stojí za to si některý z koncertů poslechnout?

„Když je duchovní hudba interpretována v sakrálním prostoru, dostává svůj původní význam. Ta emoce a ten zvuk, který plyne v kostelích, to je absolutně nesrovnatelné s jinými prostory,“ vysvětluje ředitel SHF Igor Františák.  „Diváci mají na našich koncertech možnost zažít to, co na běžných koncertech nemají šanci slyšet, tedy starou muziku prováděnou na dobové nástroje.“

Letošní ročník byl zahájen v Katedrále Božského Spasitele v Ostravě oratoriem Ráj a Peri od Roberta Schumana. Brněnskou filharmonii tentokrát řídil německý dirigent Roland Kluttig.

„Je to má třetí spolupráce s tímto festivalem, Ostravu znám už dvanáct let a jezdím sem strašně rád. Město se v posledních letech velmi proměnilo, cítím tady během koncertu vibrace mezi námi a publikem. A těší mě, že na koncerty Svatováclavského hudebního festivalu chodí čím dál tím více mladých lidí,“ pochvaluje si německý dirigent Roland Kluttig.

Kompletní program najdete na stránkách shf.cz. Svatováclavský hudební festival finančně podporuje město Ostrava, MS kraj a Ministerstvo kultury ČR.
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 5:03
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 5:03
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 5:03
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků