Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sametová revoluce v Moravskoslezském kraji, jak ji bude slavit Ostrava?

17. listopadu uplyne 30 let od začátku sametové revoluce. Tento den výrazně změnil podobu celé naší země a samozřejmě i Ostravy. proto plánuje magistrát města mnoho zajímavých akcí, které tento výrazný milník historie znovu připomenou.

Pro moderní historii České republiky je sametová revoluce velmi významným datem. Padl komunistický režim, skončila cenzura, otevřely se hranice, země přešla k tržní ekonomice. Letos je to právě 30 let a proto chystá Ostrava řadu připomínkových akcí. "V předchozích letech jsme se věnovali například 750ti letům od první písemné zmínky o Ostravě nebo Shakespearovi, vloni sto letům Československa a letos budeme pokračovat oslavami a připomínkou na sametovou revoluci," uvádí mluvčí Ostravy Andrea Vojkovská.

Zájemci se například mohou podívat na celkem 11 rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi, které jsou spjaty s Ostravou. Talkshow moderuje Petr Bohuš, který v prvním díle vyzpovídal Jaromíra Nohavicu. 

Vyvrcholením projektu bude kulturní a vzdělávací program na Masarykově náměstí od 15. - 18. listopadu. "Město spolupracuje s institucemi. Je jich zhruba 30 a nabídneme vernisáže, výstavy nebo také třeba Sametový koncert," doplňuje mluvčí.

Přehled všech akcí, které se konají na území města, najdete na stránkách ostrava30.cz
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

LIONS - školící středisko Nesuchyně, s.r.o. - hotel Chateau Šanov

od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

PM & SA s.r.o. - U Parku

od 19 000 Kč/měsíc

Detail

Expedo s.r.o. - pracoviště Tuněchody

od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků