Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Půl století festivalu Slezské dny. Dolní Lomná o víkendu slavila

V Dolní Lomné se už popadesáté sešli milovníci folkloru. V místním národopisném areálu se konaly jubilejní Slezské dny. Kromě regionálních souborů na něm vystoupili i hosté ze zahraničí.

Desítky folklorních vystoupení mohli o víkendu zhlédnout návštěvníci Dolní Lomné, kteří si nenechali ujít jubilejní 50. ročník mezinárodního festivalu Slezské dny, pořádaný Matici Slezskou.

„Slezské dny jsou slavností slezských národopisných souborů, které mají jedinečnou možnost zde vystoupit a prezentovat svoji celoroční práci,“ řekl předseda organizačního výboru Ondřej Wiewiórka.

Pravidelně jsou na festival zváni i hosté ze zahraničí, letos to byly soubory ze Slovenska, Chorvatska a Ukrajiny.

„Co mě tady láká. Já jsem tady kdysi tancovala a pořád mě ty tance lákají.“ „Je to hezké, je to taková tradice,“ řekli návštěvníci festivalu.

Tento svátek slezského folkloru a tradic by se neobešel bez finanční podpory. Jedním z hlavních partnerů je pravidelně Moravskoslezský kraj.

„Letos jsme různé festivaly ve Slezsku či na Moravě podpořili částkou téměř dva miliony korun. My si vážíme těchto tradic, protože jsou spjaty s naším regionem a bez toho folkloru by nebyl takový, jaký je,“ řekl náměstek hejtmana MS kraje Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

Padesátiletá historie Slezských dnů je zachycena v knize, která byla slavnostně pokřtěna v rámci nedělního programu.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Generali Česká pojišťovna a.s. - pobočka Nový Jičín

od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická,České Budějovice, - školní jíd

od 20 300 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků