Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

11 mrtvých. Na silnicích v MSK se umíralo i během prázdnin, příčina je jasná

O prázdninách jsme vás často informovali o nejrůznějších dopravně bezpečnostních akcích policie, která tradičně v tomto období ještě zvyšuje jejich počet. Houstne totiž provoz a tak je zvýšené riziko nehod. Přesto letos v našem kraji zahynulo o prázdninách 11 lidí.

Období prázdnin má pro řidiče několik zvláštností. Tradičně je zvýšená intenzita provozu. Lidé například cestují na dovolenou. Na řadě míst se opravují silnice, takže vznikají zácpy. Kvůli horku jsou řidiči nervózní a často i nepozorní. Silné sluneční světlo také zhoršuje viditelnost. To vše sebou přináší i mnoho dopravních nehod. V červenci řešili policisté 806 nehod a v srpnu 865. "V MS kraji jsme zaznamenali od začátku roku do konce srpna více než 6 a půl tisíce dopravních nehod. Nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy," upřesňuje policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Policisté v období prázdnin také navyšují počet mužů , kteří na bezpečnosti silničního provozu dohlížejí a často také uskutečňují akce s různým zaměřením. Často na dodržování povolené rychlosti nebo telefonování za jízdy, které bývá často příčinou nehod. "Řidiči téměř vůbec nepoužívají hands free a týká se to mladých i starších řidičů a dokonce i profesionálů. Na toto se opravdu zaměřujeme," potvrzuje vedoucí dopravní policie MS kraje Petr Štencl. 

Od začátku roku do konce srpna se v MS kraji stalo 3 tisíce nehod méně než v předchozím roce, což je méně o třetinu. Zatímco loni při nich zahynulo 54 osob, letos je to 37 lidí. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Agentura K.V. group s.r.o. -001

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

HARDIS s.r.o. - pracoviště okres Pardubice

od 15 200 Kč/měsíc

Detail

BOMASO, a.s.

od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků