Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mohou okrást i vaši babičku. Podvodníci se nově vydávají za policisty, varujte své blízké

Podvodníci opět vylepšili fintu s falešným vnukem, pomocí které se snaží obrat seniory o jejich úspory. Obohatili ji o falešného policistu. Ten důchodce naoko přibírá do akce jako volavku k dopadení podvodníka. Policie ale důrazně varuje, že takové praktiky rozhodně neprovádí.

Podvodníci jsou ve vymýšlení způsobu, jak někoho připravit o peníze, velmi vynalézaví. Finta, kdy se vydávají za falešného příbuzného v nesnázích a snaží se z babiček a dědečků vytáhnout úspory, je už evergreenem. Nedávno jsme vás upozorňovali, že začali volat i v noci, aby využili rozespalosti seniora a nyní zaznamenali kriminalisté v našem kraji další vylepšení. Falešný policista chce důchodce využít jako volavku pro dopadení pachatele. "Po prvním kontaktu, kdy neuspěje, opětovně volá na pevnou linku seniora a tentokrát se vydává za policistu. Sdělí, že se jedná o policejní akci a pro dopadení pachatele je třeba vydat kriminalistovi požadované peníze," upřesňuje mluvčí policie Soňa Štětínská.

Policisté mají vše sledovat a pachatele dopadnou přímo při činu. Pozor! Je to všechno lež. Policisté takto rozhodně nepostupují a po obětech či svědcích prý nemohou požadovat vydání peněz. Policie proto znovu apeluje na seniory, aby byli obezřetní a nedávali nikomu své finance či cennosti. "Doporučujeme, aby zpětným telefonátem u příbuzných ověřili, zda jim volali a požadovali peníze. Ve většině případů tomu tak není," varuje policistka Gabriela Pokorná. 

V letošním roce už policisté prošetřují přes 40 podvodných telefonátů, kdy se pachatel snažil získat od seniorů peníze. Naštěstí je úspěšný jen zlomek z nich. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

AZIROV PRAGUE s.r.o. 02

od 14 600 Kč/měsíc

Detail

ANIMA VIVA z.s.

od 5 110 Kč/měsíc

Detail

SILMET Plus, s.r.o., provozovna Žatec

od 115 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků