Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baroš s Kvitovou propagují dárcovství krve. Krajská kampaň cílí na mladé lidi

V příštích dnech určitě někde narazíte na bilboardy s fotbalistou Milanem Barošem či tenistkou Petrou Kvitovou, kteří vám připomenou, že dárcovství krve je normální. Kampaň MS kraje má přilákat nové dárce do transfúzních stanic. Stále jich totiž ubývá.

V Krevním centru Ostrava provedou v průměru denně asi 150 odběrů krve a krevní plazmy. Zdá se to sice dost, ale může se stát, že při jedné těžké operaci, například po dopravní nehodě, spotřebují lékaři i 30 krevních konzerv. Krev se navíc nedá skladovat dlouho, takže je ji třeba pravidelně doplňovat. Bohužel ale dárců ubývá a mladých přibývá jen pomalu. "Dárců ubývá. My patříme mezi sedm krizových center v zemi, které musejí zajišťovat dostatečné zásoby krve pro potřeby havárií nebo hromadných neštěstí," vysvětluje primářka Krevního centra FN Ostrava Zuzana Čermáková.

Transfúzní stanice jsou ještě v krajských nemocnicích v Opavě, Karviné Ráji a Nemocnici Třinec. Vedení krajského úřadu chce pomoci a proto financuje kampaň Normální je darovat. "Spoléháme na to, že ti mladí se chytnou za nos, zajdou darovat krev a zjistí, že to není žádná hrůza," doplňuje náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer.

Kampaň Normální je darovat je první ze společných aktivit MS kraje a Fakultní nemocnice Ostrava realizované v rámci memoranda o vzájemné spolupráci při poskytování a zajišťování zdravotní péče. "My spolupracujeme s fakultní nemocnicí už delší dobu. Teď jsme to ukotvili do nějakého rámce, protože si chceme pomáhat," říká hejtman Ivo Vondrák.

S kampaní pomáhají sportovní hvězdy z našeho regionu Milan Baroš, Petra Kvitová nebo atletka Simona Vrzalová.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Marek Hrůša - Restaurace Na Pleši

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Expedo s.r.o. - pracoviště Tuněchody

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

STAVIBET s.r.o.

od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků