Baroš s Kvitovou propagují dárcovství krve. Krajská kampaň cílí na mladé lidi

V příštích dnech určitě někde narazíte na bilboardy s fotbalistou Milanem Barošem či tenistkou Petrou Kvitovou, kteří vám připomenou, že dárcovství krve je normální. Kampaň MS kraje má přilákat nové dárce do transfúzních stanic. Stále jich totiž ubývá.

V Krevním centru Ostrava provedou v průměru denně asi 150 odběrů krve a krevní plazmy. Zdá se to sice dost, ale může se stát, že při jedné těžké operaci, například po dopravní nehodě, spotřebují lékaři i 30 krevních konzerv. Krev se navíc nedá skladovat dlouho, takže je ji třeba pravidelně doplňovat. Bohužel ale dárců ubývá a mladých přibývá jen pomalu. "Dárců ubývá. My patříme mezi sedm krizových center v zemi, které musejí zajišťovat dostatečné zásoby krve pro potřeby havárií nebo hromadných neštěstí," vysvětluje primářka Krevního centra FN Ostrava Zuzana Čermáková.

Transfúzní stanice jsou ještě v krajských nemocnicích v Opavě, Karviné Ráji a Nemocnici Třinec. Vedení krajského úřadu chce pomoci a proto financuje kampaň Normální je darovat. "Spoléháme na to, že ti mladí se chytnou za nos, zajdou darovat krev a zjistí, že to není žádná hrůza," doplňuje náměstek hejtmana MS kraje Martin Gebauer.

Kampaň Normální je darovat je první ze společných aktivit MS kraje a Fakultní nemocnice Ostrava realizované v rámci memoranda o vzájemné spolupráci při poskytování a zajišťování zdravotní péče. "My spolupracujeme s fakultní nemocnicí už delší dobu. Teď jsme to ukotvili do nějakého rámce, protože si chceme pomáhat," říká hejtman Ivo Vondrák.

S kampaní pomáhají sportovní hvězdy z našeho regionu Milan Baroš, Petra Kvitová nebo atletka Simona Vrzalová.
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 4:08
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 4:08
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 4:08
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků