V divadlech ožívá Mefisto. Hlavního hrdinu byste osobně poznat nechtěli

V divadlech Moravskoslezského kraje ožije tento podzim Mefisto. Inscenaci připravila Česká scéna Těšínského divadla v režii Petra Kracika s Petrem Sutorým v hlavní roli.

Slavný román Klause Manna Mefisto se  stal předlohou inscenace České scény Těšínského divadla. Celá adaptace románu se odehrává v divadelním prostředí  30. let minulého století.

"Je to náročná literatura, příběh se vykládá nesnadně, zejména pro Petra Sutoryho, který hraje hlavní roli a propojit to množství převleků a situací je náročné. Ta postava je vedena v expresivnějším tónu, tak, jak to diktovala 30. léta. Je to vážnější kus, který ne vždy bývá v našem repertoáru, ale já bych chtěl, aby jedna taková inscenace v sezoně byla," řekl režiésér hry a zároveň ředitel divadla Petr Kracik.

Diváci se mohou vžít do příběhu divadelní kariéry chorobně ctižádostivého bezpáteřního herce Hendrika Hofgena, který v touze po slávě zaprodá svou duši nacistické moci.

"Takového člověka byste v reálném životě určitě nechtěli potkat a když si to spojíte, že se to odehrávalo před druhou světovou válkou a během druhé světové války, tak to je něco šíleného, co všechno dokázal udělat proto, aby mohl jít dál," popsal hlavní roli Petr Sutorý.

Premiéra představení Mefisto se uskuteční už tuto sobotu o půl šesté večer právě v Těšínském divadle.

Inscenaci mohou lidé vidět v průběhu září a října i v dalších městech. Kromě Českého Těšína také v Havířově, Karviné nebo Frýdku-Místku. Termíny i rezervaci míst najdete na stránkách divadla.
PAVEL NOVÁK „10“ / koncert

20.10. 15:00 - 18.10. 5:54
Celý MS kraj, Městský dům, Přerov

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 5:54
Celý MS kraj, Městský úřad Jablunkov

Spisovatelé do knihoven - Ondřej Hložek / autorské čtení

22.10. 18:00 - 18.10. 5:54
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

PTS Josef Solnař, s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o.
Ostrava-město
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu