Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Válečné stroje si prohlédlo 220 tisíc lidí. Na Dny NATO lidé jezdí i stovky kilometrů

Po celý víkend doslova burácelo nebe nad mošnovským letištěm. Krásné počasí umožnilo předvést vojenským pilotům veškeré své umění a tak byly letošní DNY NATO s 220 tisíci diváky jedny z nejúspěšnějších v historii. K vidění byly ale i ukázky pozemních bojů a předvedly se také složky integrovaného záchranného systému našeho kraje.

Vystoupení francouzské akrobatické skupiny  Patrouille de France patřilo k vrcholům aeroshow Dny NATO, která se na letišti v Mošnově konala už po devatenácté. Letos to byla zároveň oslava 20. výročí našeho vstupu do Severoatlantické aliance. K vidění toho bylo hodně ve vzduchu i na zemi. Velký respekt budil obří Super Galaxy, který je největším sériovým letounem světa. 

Galaxy do Mošnova přepravil dva vrtulníky společnosti Bell. Jde o stroje, které za 14 miliard korun nakoupí naše armáda do své výzbroje. Venom je víceúčelový a může například přepravovat vojáky, druhý s označením Viper je čistě bojový stroj. "Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme se spojenými státy smlouvu na nákup vrtulníků, které jste viděli," potvrzuje ministr obrany Lubomír Metnar.

Na akci se tradičně představili i hasiči z našeho kraje. Ukázali nejen svou špičkovou techniku, ale předvedli i co umějí. "Pro nás Dny NATO znamenají největší událost v roce," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Jaromír Vlček.

Dny NATO jsou každoročně největší akcí pořádanou v našem kraji a  v letošním roce ji navíc doprovázelo jednání ministrů obrany visegrádských zemí. "Jsem rád, že tady můžeme prezentovat nejen tu techniku a vojáky, ale přijíždí tady i spousta zahraničních hostů a to je něco, co tomu dává další velkou novou dimenzi," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Akce se zúčastnilo 17 zemí a diváci mohli vidět 70 dynamických ukázek ve vzduchu i na zemi.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

SENIOR DOMY POHODA a.s., Třinec

od 28 030 Kč/měsíc

Detail

DEPUTA s.r.o. provoz f. KAISER s.r.o.

od 15 500 Kč/měsíc

Detail

ENERGO CHOCEŇ, s.r.o.

od 100 do 170 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků