Válečné stroje si prohlédlo 220 tisíc lidí. Na Dny NATO lidé jezdí i stovky kilometrů

Po celý víkend doslova burácelo nebe nad mošnovským letištěm. Krásné počasí umožnilo předvést vojenským pilotům veškeré své umění a tak byly letošní DNY NATO s 220 tisíci diváky jedny z nejúspěšnějších v historii. K vidění byly ale i ukázky pozemních bojů a předvedly se také složky integrovaného záchranného systému našeho kraje.

Vystoupení francouzské akrobatické skupiny  Patrouille de France patřilo k vrcholům aeroshow Dny NATO, která se na letišti v Mošnově konala už po devatenácté. Letos to byla zároveň oslava 20. výročí našeho vstupu do Severoatlantické aliance. K vidění toho bylo hodně ve vzduchu i na zemi. Velký respekt budil obří Super Galaxy, který je největším sériovým letounem světa. 

Galaxy do Mošnova přepravil dva vrtulníky společnosti Bell. Jde o stroje, které za 14 miliard korun nakoupí naše armáda do své výzbroje. Venom je víceúčelový a může například přepravovat vojáky, druhý s označením Viper je čistě bojový stroj. "Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme se spojenými státy smlouvu na nákup vrtulníků, které jste viděli," potvrzuje ministr obrany Lubomír Metnar.

Na akci se tradičně představili i hasiči z našeho kraje. Ukázali nejen svou špičkovou techniku, ale předvedli i co umějí. "Pro nás Dny NATO znamenají největší událost v roce," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Jaromír Vlček.

Dny NATO jsou každoročně největší akcí pořádanou v našem kraji a  v letošním roce ji navíc doprovázelo jednání ministrů obrany visegrádských zemí. "Jsem rád, že tady můžeme prezentovat nejen tu techniku a vojáky, ale přijíždí tady i spousta zahraničních hostů a to je něco, co tomu dává další velkou novou dimenzi," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Akce se zúčastnilo 17 zemí a diváci mohli vidět 70 dynamických ukázek ve vzduchu i na zemi.
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 18:01
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 18:01
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 18:01
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků