Válečné stroje si prohlédlo 220 tisíc lidí. Na Dny NATO lidé jezdí i stovky kilometrů

Po celý víkend doslova burácelo nebe nad mošnovským letištěm. Krásné počasí umožnilo předvést vojenským pilotům veškeré své umění a tak byly letošní DNY NATO s 220 tisíci diváky jedny z nejúspěšnějších v historii. K vidění byly ale i ukázky pozemních bojů a předvedly se také složky integrovaného záchranného systému našeho kraje.

Vystoupení francouzské akrobatické skupiny  Patrouille de France patřilo k vrcholům aeroshow Dny NATO, která se na letišti v Mošnově konala už po devatenácté. Letos to byla zároveň oslava 20. výročí našeho vstupu do Severoatlantické aliance. K vidění toho bylo hodně ve vzduchu i na zemi. Velký respekt budil obří Super Galaxy, který je největším sériovým letounem světa. 

Galaxy do Mošnova přepravil dva vrtulníky společnosti Bell. Jde o stroje, které za 14 miliard korun nakoupí naše armáda do své výzbroje. Venom je víceúčelový a může například přepravovat vojáky, druhý s označením Viper je čistě bojový stroj. "Pevně věřím, že do konce roku uzavřeme se spojenými státy smlouvu na nákup vrtulníků, které jste viděli," potvrzuje ministr obrany Lubomír Metnar.

Na akci se tradičně představili i hasiči z našeho kraje. Ukázali nejen svou špičkovou techniku, ale předvedli i co umějí. "Pro nás Dny NATO znamenají největší událost v roce," vysvětluje ředitel HZS MS kraje Jaromír Vlček.

Dny NATO jsou každoročně největší akcí pořádanou v našem kraji a  v letošním roce ji navíc doprovázelo jednání ministrů obrany visegrádských zemí. "Jsem rád, že tady můžeme prezentovat nejen tu techniku a vojáky, ale přijíždí tady i spousta zahraničních hostů a to je něco, co tomu dává další velkou novou dimenzi," říká hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Akce se zúčastnilo 17 zemí a diváci mohli vidět 70 dynamických ukázek ve vzduchu i na zemi.
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

Dnes
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

innogy WINTER RUN OSTRAVA / běžecký závod pro celou rodinu

08.02. 09:00
Celý MS kraj, Prokešovo náměstí Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků