Ostravsko tleská. Dostavba Prodloužené Rudné získala poslední razítko

Po letech dohadování, intrikaření a úmyslného zdržování je to konečně tady. Dostavba Prodloužené Rudné získala poslední razítko. Znamená to, že společnost Strabag může okamžitě začít budovat chybějící 400 metrový úsek. Jednání se odblokovala poté, co si Dušan Richtár vymohl vyšší a delší protihlukovou stěnu.

Je úterý půl osmé ráno a vedoucí odboru dopravy MS kraje Ivo Muras právě razítkem povolil jednu z nejdůležitějších a nejočekávanějších staveb pro Ostravsko. Dostavbě Prodloužené Rudné tak už nic nebrání. Na toto razítko čekaly desetitisíce lidí mnoho let. "Podařilo se dát dohromady všechny požadavky, které v minulosti nebyly splněny. Pokusili jsme se dát dohromady účastníky dialogu a nakonec se podařilo po částech dospět až k finálnímu řešení," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Silnice se začala stavět už v roce 2011 a byla by už dávno hotová nebýt Dušana Richtára, který založil sdružení Skalka. To pak blokovalo dostavbu 414 metrů. Sdružení totiž má věcné břemeno chůze a jízdy napříč plánovanou trasou. Ředitelství silnic a dálnic se snažilo marně i o vyvlastnění. Jednání se odblokovala až, když investor slíbil, že postaví delší a vyšší protihlukovou stěnu, než byla v projektu podle zákona. "Když ŘSD navrhla stěnu tak, jak ji lidé chtěli, všechno se odblokovalo," vysvětluje náměstek primátora Jakub Unucka.

Za věcná břemena prý vyplatilo ŘSD obvyklou cenu v řádu desetitisíců. Společnost Strabag tak může okamžitě začít stavět. Pokud by všechno optimálně vyšlo, mohla by se po prý silnici jezdit už do vánoc. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků