Ostravsko tleská. Dostavba Prodloužené Rudné získala poslední razítko

Po letech dohadování, intrikaření a úmyslného zdržování je to konečně tady. Dostavba Prodloužené Rudné získala poslední razítko. Znamená to, že společnost Strabag může okamžitě začít budovat chybějící 400 metrový úsek. Jednání se odblokovala poté, co si Dušan Richtár vymohl vyšší a delší protihlukovou stěnu.

Je úterý půl osmé ráno a vedoucí odboru dopravy MS kraje Ivo Muras právě razítkem povolil jednu z nejdůležitějších a nejočekávanějších staveb pro Ostravsko. Dostavbě Prodloužené Rudné tak už nic nebrání. Na toto razítko čekaly desetitisíce lidí mnoho let. "Podařilo se dát dohromady všechny požadavky, které v minulosti nebyly splněny. Pokusili jsme se dát dohromady účastníky dialogu a nakonec se podařilo po částech dospět až k finálnímu řešení," potvrzuje hejtman MS kraje Ivo Vondrák.

Silnice se začala stavět už v roce 2011 a byla by už dávno hotová nebýt Dušana Richtára, který založil sdružení Skalka. To pak blokovalo dostavbu 414 metrů. Sdružení totiž má věcné břemeno chůze a jízdy napříč plánovanou trasou. Ředitelství silnic a dálnic se snažilo marně i o vyvlastnění. Jednání se odblokovala až, když investor slíbil, že postaví delší a vyšší protihlukovou stěnu, než byla v projektu podle zákona. "Když ŘSD navrhla stěnu tak, jak ji lidé chtěli, všechno se odblokovalo," vysvětluje náměstek primátora Jakub Unucka.

Za věcná břemena prý vyplatilo ŘSD obvyklou cenu v řádu desetitisíců. Společnost Strabag tak může okamžitě začít stavět. Pokud by všechno optimálně vyšlo, mohla by se po prý silnici jezdit už do vánoc. 
Den Poezie na téma Otevřete oči!

Dnes 16:00 - 13:39
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 14.11. 13:39
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 14.11. 13:39
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků