Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

OKK Koksovna v Ostravě splňuje ekologické normy. Potvrdil to nezávislý odborník

Vedení společnosti OKK Koksovny se rozhodlo, že nechá provoz zkontrolovat nezávislým expertem, aby rozptýlilo obavy o životní prostředí v Ostravě. Německý odborník pak po několikadenním zkoumání potvrdil, že vše je v pořádku a firma splňuje veškeré evropské normy a standardy.

Ostrava byla vždy průmyslové město. Firmy jako Vítkovice, OKD či Nová huť zaměstnávaly desetitisíce lidí. Spousta provozů už ale zanikla a město směřuje k chytrým technologiím. Některé podniky samozřejmě fungují dále. Mezi ně patří OKK Koksovny, které jsou historicky umístěny na nepříliš vhodném místě poblíž centra města a patří k ekologickým zátěžím. Vedení koksovny ale chce být dobrým sousedem a proto se možnostech ekologizace poradilo s nezávislým odborníkem. "My jsme si vědomi našeho vlivu na životní prostředí a bereme tuto otázku velmi vážně. Pana doktora Heina jsme pozvali proto, že chceme dále zkvalitňovat proekologické investice a opatření," vysvětluje mluvčí OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

Michael Hein strávil v koksovně několik dní a pečlivě prozkoumal všechny provozy. Se závěry jeho šetření může být vedení společnosti ale i obyvatelé Ostravy spokojeni: "OKK používají zařízení, které je srovnatelné s jinými koksárenskými provozy v západní Evropě a činnost koksovny Svoboda odpovídá všem platným evropským předpisům a standardům," vyhodnotil své závěry.

Odborník také doporučil vedení koksovny drobné organizační změny, které se týkají zaměstnanců a jejich organizace práce, aby bylo docíleno rovnoměrného provozu koksovny s minimalizací případných mimořádných epizod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy