OKK Koksovna v Ostravě splňuje ekologické normy. Potvrdil to nezávislý odborník

Vedení společnosti OKK Koksovny se rozhodlo, že nechá provoz zkontrolovat nezávislým expertem, aby rozptýlilo obavy o životní prostředí v Ostravě. Německý odborník pak po několikadenním zkoumání potvrdil, že vše je v pořádku a firma splňuje veškeré evropské normy a standardy.

Ostrava byla vždy průmyslové město. Firmy jako Vítkovice, OKD či Nová huť zaměstnávaly desetitisíce lidí. Spousta provozů už ale zanikla a město směřuje k chytrým technologiím. Některé podniky samozřejmě fungují dále. Mezi ně patří OKK Koksovny, které jsou historicky umístěny na nepříliš vhodném místě poblíž centra města a patří k ekologickým zátěžím. Vedení koksovny ale chce být dobrým sousedem a proto se možnostech ekologizace poradilo s nezávislým odborníkem. "My jsme si vědomi našeho vlivu na životní prostředí a bereme tuto otázku velmi vážně. Pana doktora Heina jsme pozvali proto, že chceme dále zkvalitňovat proekologické investice a opatření," vysvětluje mluvčí OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

Michael Hein strávil v koksovně několik dní a pečlivě prozkoumal všechny provozy. Se závěry jeho šetření může být vedení společnosti ale i obyvatelé Ostravy spokojeni: "OKK používají zařízení, které je srovnatelné s jinými koksárenskými provozy v západní Evropě a činnost koksovny Svoboda odpovídá všem platným evropským předpisům a standardům," vyhodnotil své závěry.

Odborník také doporučil vedení koksovny drobné organizační změny, které se týkají zaměstnanců a jejich organizace práce, aby bylo docíleno rovnoměrného provozu koksovny s minimalizací případných mimořádných epizod.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 19.11. 20:57
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 19.11. 20:57
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 19.11. 20:57
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků