OKK Koksovna v Ostravě splňuje ekologické normy. Potvrdil to nezávislý odborník

Vedení společnosti OKK Koksovny se rozhodlo, že nechá provoz zkontrolovat nezávislým expertem, aby rozptýlilo obavy o životní prostředí v Ostravě. Německý odborník pak po několikadenním zkoumání potvrdil, že vše je v pořádku a firma splňuje veškeré evropské normy a standardy.

Ostrava byla vždy průmyslové město. Firmy jako Vítkovice, OKD či Nová huť zaměstnávaly desetitisíce lidí. Spousta provozů už ale zanikla a město směřuje k chytrým technologiím. Některé podniky samozřejmě fungují dále. Mezi ně patří OKK Koksovny, které jsou historicky umístěny na nepříliš vhodném místě poblíž centra města a patří k ekologickým zátěžím. Vedení koksovny ale chce být dobrým sousedem a proto se možnostech ekologizace poradilo s nezávislým odborníkem. "My jsme si vědomi našeho vlivu na životní prostředí a bereme tuto otázku velmi vážně. Pana doktora Heina jsme pozvali proto, že chceme dále zkvalitňovat proekologické investice a opatření," vysvětluje mluvčí OKK Koksovny Jindřich Vaněk.

Michael Hein strávil v koksovně několik dní a pečlivě prozkoumal všechny provozy. Se závěry jeho šetření může být vedení společnosti ale i obyvatelé Ostravy spokojeni: "OKK používají zařízení, které je srovnatelné s jinými koksárenskými provozy v západní Evropě a činnost koksovny Svoboda odpovídá všem platným evropským předpisům a standardům," vyhodnotil své závěry.

Odborník také doporučil vedení koksovny drobné organizační změny, které se týkají zaměstnanců a jejich organizace práce, aby bylo docíleno rovnoměrného provozu koksovny s minimalizací případných mimořádných epizod.
Tři v háji / divadelní představení

04.03. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Kateřina Rudčenková / beseda

05.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

Spisovatelé do knihoven: Radek Malý / beseda

10.03. 18:00
Celý MS kraj, Knihovna, Bílovec

"DRUŽSTVO" DMYTREX - pracoviště okres Pardubice

od 16 100 do 16 250 Kč/měsíc

Detail

GALEON-STAV s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

FORDEX s.r.o. - Praha-východ

od 14 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků