Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další družba českých a polských firem i měst. Nové memorandum slibuje spolupráci v mnoha oblastech

Hospodářské komory Moravskoslezského kraje a zástupci samospráv podepsali memorandum o vzájemné spolupráci s polskou stranou. Zabývat se budou životním prostředím, úbytkem obyvatel a možnostmi spolupráce mezi firmami.

Moravskoslezský region trápí nedostatek atraktivních pracovních míst, odliv mladých lidí, špatné životní prostředí. Stejné problémy mají i v příhraničí na polské straně. Proto vznikl projekt mezi hospodářskými komorami, cechy a městy o vzájemné spolupráci. Memorandum zúčastněné strany podepsaly v Horní Suché.

Problémy obou regionů se budou zabývat pracovní skupiny ve třech oblastech.

“Snižování emisí z lokálních topenišť, protože na naší straně je ta záležitost poměrně slušně řešena. Na straně druhé nejsou ještě tak daleko a jsou ochotni naše poznatky přejímat. Potom máme druhou skupinu, která se zabývá metodami snížení úbytku obyvatel,” řekl předseda Okresní hospodářské komory Karviná Ivo Barteček.  

Hlavním cílem bude přeshraniční podnikatelská spolupráce mezi českými a polskými firmami.

"Pracuje spousta pracovníků z Polska v českých firmách, protože dnes je doba, že je nedostatek pracovních sil. Od Jablunkova až po Bohumín je to nějakých třicet tisíc lidí denně, kteří dojíždějí do České republiky za prací,” dodal náměstek karvinského primátora Lukáš Raszyk (ČSSD).

"Chceme spojovat české a polské komerční prostředí a samosprávy, abychom mohli společně stanovit priority,” vysvětlil předseda Hospodářské komory Wodzisław Śląski Krzysztof Dybiec. 

Ke vzájemné spolupráci se zavázal Krnov, Bruntál, Opava, Horní Suchá a Karviná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední zdravotnická škola a Střední odborná škola, Česká Lípa, příspěvková organizace

od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky, krajská pobočka v Ústí nad Labem, kontaktní pracoviště Štětí

od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

inpox s.r.o.

od 13 600 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry