Ministr vnitra ocenil dva hasiče z MSK, medaile převzali za sportovní výkony

Úterý 15. října patřilo nejlepším sportovcům Ministerstva vnitra. Mezi oceněnými nesměli chybět ani příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, kteří pravidelně vozí nejcennější kovy z řady evropských a světových mistrovství. Slavnostní večer se uskutečnil v Kongresovém sále České národní banky.

Letošní ocenění si odneslo reprezentační družstvo v disciplínách TFA, jehož součásti je i příslušník HZS MSK ze stanice Ostrava-Jih, ppor. Bc. Miroslav Šín. Dalším oceněným příslušníkem HZS MSK byl stržm. Daniel Klvaňa jako jednotlivec v požárním sportu. Skleněný pohár a diplomy si ocenění převzali z rukou náměstka generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Františka Zadiny.

Reprezentační družstvo TFA 

V disciplínách TFA z anglického „Toughest Firefighter Alive“ volně přeloženo jako „nejtvrdší hasič přežívá“ nemají čeští hasiči konkurenci na evropské ani na světové úrovni. Dokazují to již řadu let a letos při Mistrovství Evropy a Mistrovství světa (tzv. Světových policejních a hasičských hrách) tomu nebylo jinak. Na stupních vítězů stojí vždy všichni závodníci ve všech věkových kategoriích. Z Německého Mönchengladbachu, kde se již pravidelně koná Mistrovství Evropy, přivezli závodníci zlato jak v jednotlivcích, tak i celkové prvenství a titul absolutních mistrů. V srpnu pak stejně skvělé výsledky předvedli hasičští „TFAčkaři“ i na světovém kolbišti v čínském Chengdu. V obrovské konkurenci (pro představu, Čína měla v rámci her přes tisícovku soutěžících) ovládli Češi hned první závod v disciplíně zvané Ultimate firefighter, kdy ukázali, že nemají ve světě konkurenci a nepustili nikoho na stupně vítězů. Cenné zlato pak vybojovali i v jednotlivcích a nejcennější kov si pověsili na krk opět i jako tým. 

Jednotlivec – požární sport stržm. Daniel Klvaňa 

Daniel Klvaňa je velikou nadějí a ve svém mladém věku už zároveň i hvězdou nejen Českého, ale i světového požárního sportu. V roce 2017 vybojoval v Tureckém Izmiru titul mistra světa v disciplíně běh na 100 metrů s překážkami. V letošním roce, člen Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, nejdříve vylepšil v této disciplíně Český halový rekord a v následujících měsících postupně i Český rekord pod otevřeným nebem a následně na mistrovství světa v Ruském Saratově i rekord světový. Ten má nyní hodnotu 14 sekund a 70 setin. Na tomto mistrovství získal Daniel Klvaňa stříbrnou medaili v běhu na 100 metrů překážek a byl členem reprezentačního družstva hasičů, které na tomto mistrovství obsadilo celkové třetí místo v hodnocení národů.

Mimo to se zároveň stal stříbrným v prestižním celoročním seriálu závodů Český pohár ve dvojboji, který spojuje dvě individuální hasičské disciplíny-běh na 100 metrů překážek a výstup do 4. podlaží cvičné věže s pomocí hákového žebříku.  Na stupních vítězů stáli hasičští borci právem společně s takovými sportovními esy jako je Martina Sáblíková, Adam Ondra nebo Jakub Tomeček.

text: tisková zpráva HZS MSK
Listopad v souvislostech / přednáška

Zítra 17:00 - 12.11. 17:41
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

Den Poezie na téma Otevřete oči!

14.11. 16:00 - 12.11. 17:41
Celý MS kraj, Knihovna, Baška

POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 12.11. 17:41
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků