DOPRAVNÍ REVUE: Dostavba Prodloužené Rudné běží na plné obrátky

Stavba Prodloužené Rudné už jede na plné obrátky. Firma Strabag doslova za pár hodin po začátku platnosti stavebního povolení začala na dokončení 414 metrů dlouhého úseku. V pátek 27. září se na něj přijel podívat i ministr dopravy a šéf ŘSD.

I když měla stavební firma Strabag třicet dní na mobilizaci, stroje vyjely na zbytek Prodloužené Rudné prakticky okamžitě. Stavba byla rychle obnovena. "Vidíte, ty stroje pracují a intenzivně se na tom dělá, aby se stavba posunula dál. I z těch jednání se zhotovitelem mám poměrně dobrý pocit," komentuje situaci ředitel ŘSD Radek Mátl.

"Zásadní problém bude navrtání děr pro protihlukovou stěnu. Vrtných souprav je málo, všechny jsou využity, takže bude záležet na šikovnosti firmy, jestli dokáže soupravy tady všechny dostat tak, aby navrtaly díry pro tu protihlukovou stěnu a hlavně, aby navrtaly díry pro ten nosník budoucí lávky," dodává náměstek hejtmana Jakub Unucka (ODS).

Ministr dopravy i šéf ŘSD na místě výrazně ocenili roli Moravskoslezského kraje, který jako mediátor pomohl celý projekt posunout dál. "Z mého pohledu je důležité, že se dokázalo dohodnout, že skončily obstrukce," říká ministr dopravy ČR Vladimír Kremlík (ANO).

"Určitě bych chtěl poděkovat Moravkoslezskému kraji, bez něj bychom tu dohodu asi nedokázali uzavřít a stavba by nejspíš neběžela," uzavírá šéf ŘSD Radek Mátl.
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

Zítra 14:00 - 22.11. 2:53
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 22.11. 2:53
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 22.11. 2:53
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků