Mezinárodní skandál? Farář z Dětmarovic nejspíš uvízl v pasti na pedofily, do Polska jel za sexem s mladým mužem

Římskokatolický farář Marcel Puvák, působící v Dětmarovicích, měl v polských Katovicích uvíznout v léčce nastražené na pedofily. Informuje o tom několik polských serverů.

Na polských serverech se o víkendu objevila zpráva o faráři Marcelu Puvákovi z Dětmarovic. Ten pravděpodobně uvízl v síti nastražené na pedofily. Farář se měl přes internetovou stránku snažil získat kontakt na mladé muže, nejlépe na vozíku. Do hotelu, kde poté mělo dohodnuté setkání proběhnout, ale dorazila volavka a posléze i policie.

K incidentu mělo dojít v hotelu na ulici Wojewódzka v Katovicích. Policii měl upozornit Zbigniew Stonoga, podnikatel, bloger a politický aktivista, který sítě pedofilů sleduje. Setkání je také natočeno na skrytou kameru a nahrávka je zveřejněna. Zbigniew Stonoga nejprve na svých facebookových stránkách zveřejnil videonahrávku, na které se Marcel Puvák sám přiznává. "Jmenuji se Marcel Puvák, jsem knězem ostravské diecéze a dnes jsem zhřešil anebo jsem chtěl zhřešit, ale měl jsem úmysl sexem s mužem. Velmi toho lituji a na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám. A prosím a budu prosit pána Boha za odpuštění a prosím také zpovědníka, aby mi dal přiměřené pokání," tato slova pronáší na videu sám farář.


S největší pravděpodobností se faráře ptá sám Stonoga, nemělo by tedy jít o oficiální výslech. Farář Marcel Puvák se nám k situaci vyjádřil SMS zprávou, ve které mimo jiné píše, že o pedofilii v žádném případě nemůže být řeč. Dále dodává: "Vše uvedené mimo mých citovaných slov jsou lži, pro které ani nikdo v PL důkazy nemá, poněvadž žádné ani zkrátka nejsou. Byl jsem chycen do pasti. Celý způsob jejich jednání byl pod hrubým nátlakem a zastrašováním, v rozporu s postupy, jak mají jednat orgány činné v podobných jednáních."

K události se v pondělí 28. října oficiálně vyjádřila i Ostravsko-opavská diecéze: "V neděli 27. 10. 2019 jsme byli konfrontováni se zprávou o závažném deliktu kněze naší ostravsko-opavské diecéze, ke kterému mělo dojít v Polsku. O této skutečnosti nás informoval samotný kněz. Je si vědom, že jednal v rozporu se svými kněžskými závazky, omlouvá se za pohoršení, které svým jednáním způsobil a sám rezignoval na všechny své funkce. Biskup tuto rezignaci přijal a postavil jmenovaného s okamžitou platností mimo službu až do konečného vyšetření záležitosti. Jednání kněze i okolnosti tohoto činu jsou předmětem šetření ze strany polské policie a také ze strany církve v souladu s církevními předpisy. Jménem církve se omlouváme, že k této události došlo, a i když se jedná o selhání jednotlivce, církev udělá vše pro to, aby k nim nedocházelo."


foto: Facebook Zbigniewa Stonogy
POPELKA - Vánoční turné 2019 / muzikál na ledě

23.11. 14:00 - 19.11. 10:47
Celý MS kraj, Ostravar Aréna, Ostrava

Rozsvěcování stromečku s vánočním hodováním v Bašce

30.11. 14:00 - 19.11. 10:47
Celý MS kraj, Obecní úřad, Baška

PETR BENDE & BAND a vzácní hosté / Vánoční turné 2019

30.11. 19:00 - 19.11. 10:47
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Ledax Ostrava o.p.s.
Ostrava-město
od 30 000 Kč

Detail

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků