Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní skandál? Farář z Dětmarovic nejspíš uvízl v pasti na pedofily, do Polska jel za sexem s mladým mužem

Římskokatolický farář Marcel Puvák, působící v Dětmarovicích, měl v polských Katovicích uvíznout v léčce nastražené na pedofily. Informuje o tom několik polských serverů.

Na polských serverech se o víkendu objevila zpráva o faráři Marcelu Puvákovi z Dětmarovic. Ten pravděpodobně uvízl v síti nastražené na pedofily. Farář se měl přes internetovou stránku snažil získat kontakt na mladé muže, nejlépe na vozíku. Do hotelu, kde poté mělo dohodnuté setkání proběhnout, ale dorazila volavka a posléze i policie.

K incidentu mělo dojít v hotelu na ulici Wojewódzka v Katovicích. Policii měl upozornit Zbigniew Stonoga, podnikatel, bloger a politický aktivista, který sítě pedofilů sleduje. Setkání je také natočeno na skrytou kameru a nahrávka je zveřejněna. Zbigniew Stonoga nejprve na svých facebookových stránkách zveřejnil videonahrávku, na které se Marcel Puvák sám přiznává. "Jmenuji se Marcel Puvák, jsem knězem ostravské diecéze a dnes jsem zhřešil anebo jsem chtěl zhřešit, ale měl jsem úmysl sexem s mužem. Velmi toho lituji a na svou kněžskou čest slibuji, že už to nikdy neudělám. A prosím a budu prosit pána Boha za odpuštění a prosím také zpovědníka, aby mi dal přiměřené pokání," tato slova pronáší na videu sám farář.


S největší pravděpodobností se faráře ptá sám Stonoga, nemělo by tedy jít o oficiální výslech. Farář Marcel Puvák se nám k situaci vyjádřil SMS zprávou, ve které mimo jiné píše, že o pedofilii v žádném případě nemůže být řeč. Dále dodává: "Vše uvedené mimo mých citovaných slov jsou lži, pro které ani nikdo v PL důkazy nemá, poněvadž žádné ani zkrátka nejsou. Byl jsem chycen do pasti. Celý způsob jejich jednání byl pod hrubým nátlakem a zastrašováním, v rozporu s postupy, jak mají jednat orgány činné v podobných jednáních."

K události se v pondělí 28. října oficiálně vyjádřila i Ostravsko-opavská diecéze: "V neděli 27. 10. 2019 jsme byli konfrontováni se zprávou o závažném deliktu kněze naší ostravsko-opavské diecéze, ke kterému mělo dojít v Polsku. O této skutečnosti nás informoval samotný kněz. Je si vědom, že jednal v rozporu se svými kněžskými závazky, omlouvá se za pohoršení, které svým jednáním způsobil a sám rezignoval na všechny své funkce. Biskup tuto rezignaci přijal a postavil jmenovaného s okamžitou platností mimo službu až do konečného vyšetření záležitosti. Jednání kněze i okolnosti tohoto činu jsou předmětem šetření ze strany polské policie a také ze strany církve v souladu s církevními předpisy. Jménem církve se omlouváme, že k této události došlo, a i když se jedná o selhání jednotlivce, církev udělá vše pro to, aby k nim nedocházelo."


foto: Facebook Zbigniewa Stonogy

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy