Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovka historických modelů ze sbírky televize POLAR má nového majitele

Více než dvacet krabic a v nich téměř sto plastových modelů letadel. To je v hrubých číslech sbírka, kterou donedávna vlastnila televize POLAR. Jako malou oslavu toho, že dokumentární film Bitva o Ostravsko 1945 přesáhl na Československé filmové databázi hodnocení 90%, jsme se rozhodli věnovat sbírku novému majiteli.

„Vyhlásili jsme soutěž na facebooku,” vysvětlil Tomáš Pytlík, který na průběh soutěže dohlížel, „a hledali jsme člověka, který má nějaké historické znalosti a který tu sbírku patřičně ocení. Nerozprodá ji, nerozdělí a případně se postará o to, aby ji mohla vidět i veřejnost.“

Do soutěže se zapojilo přes padesát lidí. Vítězem se stal Marcel Remenec, který sbírku obratem věnoval klubu modelářů v Krajském středisku volného času Juventus v Karviné.

„Já jako zástupce karvinského klubu modelářů moc děkuji za předání tady téhle ceny,” řekl předseda klubu Petr Dorda. „Věřím, že ty modely nabídneme některému z moravských muzeí a že z nich budou mít radost i běžní diváci, kteří se tam přijdou podívat.”

Bitva o sbírku modelů skončila. Dokumentární film Bitva o Ostravsko 1945 si ale můžete kdykoliv pustit na portálu Polar.cz.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy