Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragédie v Petrovicích u Karviné. Vyšetřovatel hasičů se propadl střechou uhašené haly

Tragická událost zasáhla Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje. Při vyšetřování uhašeného požáru v Petrovicích u Karviné zemřel vyšetřovatel hasičů, který se propadl střechou do haly. Muž i přes následné oživovací pokusy nepřežil pád z výšky.

V noci z úterý 5. 11. 2019 na středu 6. 11. 2019 před půlnocí jednotky hasičů zlikvidovaly požár výrobní haly v tažírně drátů v Petrovicích u Karviné. Podle zatím neoficiálních informací měl poté na střechu vstoupit hasičský vyšetřovatel příčin požárů, na jednom z míst střechy se ale propadl do haly. Po pádu z výšky utrpěl zranění, kterým i přes oživovací pokusy podlehl. 

"Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 5.11.2019 v noci v Petrovicích u Karviné u požáru střechy objektu v průmyslovém areálu. Během zásahu došlo ke smrtelnému zranění příslušníka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Požár střechy s menší předběžnou škodou se podařilo hasičům zvládnout během několika desítek minut," píše v tiskovém prohlášení mluvčí HZS MSK Petr Kůdela.

„Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení našeho hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci na těchto několika řádcích vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná,“ uvedl ředitel HZS MSK brig. gen. Vladimír Vlček. 

„O život přišel zkušený profesionál, který téměř 30 let působil v hasičském záchranném sboru. Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají. Skončil lidský příběh, který měl ještě pár desítek let pokračovat. Je to rána pro hasičský záchranný sbor, ale hlavně pro všechny blízké tohoto muže. Jeho rodině a přátelům vyjadřuji hlubokou soustrast. Všem jeho kolegům i jemu samotnému pak opakuji poděkování za jejich práci, která chrání majetek a zachraňuje životy. Tentokrát jeden vyhasl, bohužel," řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

52letý Ladislav B. byl zkušeným vyšetřovatelem. Okolnosti smrtelného pracovního úrazu vyšetřuje policie a inspektorát bezpečnosti práce.

"Kriminalisté územního odboru Karviná prověřují příčiny a veškeré okolnosti úmrtí pracovníka HZS, ke kterému došlo při výkonu služby v době požáru firemní budovy v obci Petrovice u Karviné," sdělila policejní  mluvčí Karolína Bělunková.

Hasiči v kraji drží smutek.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků