Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sametová revoluce na budově krajského úřadu. Videomaping ukazuje dobu před 30 lety

MS kraj si připomíná 30 let od sametové revoluce. Oslavy začaly tématicky zaměřeným Dnem otevřených dveří krajského úřadu a pokračují videomapingem na budovu úřadu. Premiérově byl spuštěn ve středu přesně v 17 hodin a 11 minut.

Až do 29. listopadu budete moci sledovat videomaping na budovu krajského úřadu. Ten dokumentuje dny, které jsme prožívali před 30 lety, tedy od 17.listopadu, kdy vypukla sametová revoluce.  

“Já jsem si to sám prožil, dneska prší a tehdy bylo také velmi ošklivé, byla zima, mrzli jsme na tehdejších Lidových milicích, dneska samozřejmě Masarykovo náměstí, ale myslím si, že to byl snad nejkrásnější okamžik mého života,” uvádí Ivo Vondrák, hejtman MS kraje

Videomaping nabízí sestřihy z té doby. Uvidíte lidi, kteří tehdy manifestovali a cinkali klíčeni a také významné osobnosti, které za sametovou revolucí stáli. 

“Videomapingové zařízení  je produktem společnosti, která v roce 2015 vyhrála inovačního oscara v MS kraji a od té doby ho vlastně MS kraj používá právě při propagaci při různých výročích,” říká k zařízení Tomáš Kotyza, ředitel krajského úřadu

“Já jsem v té době navštěvovala gymnázium a shodou okolností jsme jeli ve 4.ročníku do Prahy, takže jsem zažila Prahu demonstrující, stávkující a myslím, že to bylo moc pěkné, že se to takhle podařilo a že došlo vlastně k pádu komunismu.”

“Já  jsem to nezažil a už si tak nějak nedokážu porovnat to, co bylo předtím a ty výhody, co tu máme, jsou pro mě samozřejmostí.Nicméně je to pro mě něco, za co všem děkuji a vážím si toho.

Po videomapingu následovala diskuse se studenty. Oslavy 30 let od sametu v neděli ukončí vysazování líp v Radkově.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků