Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česká pohádka? Nikoliv, Švédové domácí tým z turnaje vymetli 5:0

Mistrovství světa hokejistů do 20 let o víkendu v Ostravě vyvrcholí boji o medaile, ale český tým u toho bohužel nebude. Stopku mu vystavili ve čtvrtfinále Švédové, kteří vyprovodili domácí hokejisty z turnaje porážkou 5:0.

„Už nám chyběli síly, postrádali jsme zraněné hráče, udělali několik zbytečných faulů a na soupeře jsme nestačili,“ smutnil útočník Adam Raška. Bylo to tak. Čeští hokejisté po slibném začátku začali trpět opět svou nejtěžší nemocí – nedisciplinovaností. Zbytečné fauly a k tomu školácká chyba brankáře Dostála poslaly Švédy do vedení 2:0 a bylo prakticky po zápase. Na začátku druhé třetiny přidal soupeř další zásah, a přestože se Češi vydali ze všech sil, na soupeře to zdaleka nestačilo. S velkým přehledem hrající Seveřané nepustili domácí tým prakticky k ničemu, přidali další góly a postup si v klidu pohlídali. „Bolí to moc, dali jsme do toho všechno, ale bohužel to nestačilo, soupeř byl o třídu lepší,“ litoval kapitán Libor Zábranský. „Nebyl to jednoduchý zápas, Češi do toho dali všechno a navíc měli za zády plnou halu. Ale zvládli jsme to,“ hodnotil švédský reprezentant Hugo Gustafsson. A Karel Plášek dodal: „Trenér nám poděkoval za bojovnost, ale jsme samozřejmě obrovsky zklamaní.“

Zatímco česká pohádka na mistrovství světa v Ostravě skončila vyřazením, šampionát v sobotu pokračuje semifinálovými boji – utkají se Rusko se Švédskem a Kanada s Finskem -  a v neděli zápasy o medaile.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy