Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozor na cestách! Řidiči bourali na zasněžených a namrzlých silnicích

Několik zraněných lidí mají na svědomí nehody, které se staly o víkendu v Moravskoslezském kraji na kluzkých silnicích. V Třinci auto smetlo tři mladé chodce, kteří skončili v nemocnici.

Nehod se jen v sobotu staly desítky. Většina se obešla bez zranění. Řidiči většinou nezvládli jízdu na kluzké vozovce, která byla buď namrzlá, nebo zasněžená. Zpravidla včas nedobrzdili v křižovatkách, nebo byli rychlejší v zatáčkách. Několik vozidel napříč celým krajem skončilo v příkopech nebo svodidlech. 

Jeden z vážnějších karambolů se stal v sobotu ráno na D1. O půl deváté u Kujav na Novojičínsku skončilo osobní auto na střeše. Zranění utrpěl jeden člověk. 

Více o této nehodě čtěte v článku: Na D1 se u Kujav převrátilo auto. Řidiče transportoval vrtulník

Večer hasiči a zdravotníci záchranné služby zasahovali u nehody v Oldřichovicích na Třinecku. Tam byli zhruba automobilem sraženi tři chodci. 

"K zásahu jsme vyslali dvě posádky. Na místě nehody byli ošetření tři lidé ve věku 17-19 let. Všichni byli při vědomí. Utrpěli různá zranění trupu a končetin, které lékař kvalifikoval jako lehké, střední a těžké. Všichni tři pacienti byli po prvotním ošetření převezeni do Nemocnice Třinec," sdělil k zásahu mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Okolnosti nehody se stále vyšetřují. "Nehoda se stala před 20. hodinou v Lidické ulici. Osobní vozidlo VW Passat, řízené 28letým mužem, tam srazilo tři osoby přecházející vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.  

Po půlnoci byly záchranné složky volány k nehodě se zraněním v Hodslavicích na Novojičínsku. 

Silničářům se sice i za trvalého sněžení dařilo většinu silnic udržovat sjízdnými, přesto i v neděli na nich došlo k několika nehodám. 

K jedné vážnější byli záchranáři voláni odpoledne na Bruntálsko. 

"Pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby přijali před půl třetí informaci o havárii osobního vozidla u obce Heřmanovice, které mělo sjet ze silnice a narazit do stromu. Na místo vyjely týmy rychlé zdravotnické pomoci ze základen v Městě Albrechticích a Vrbnu pod Pradědem. K zásahu vzlétl i vrtulník LZS Ostrava. Týmy ZZS MSK ošetřovaly dva účastníky nehody. Osmadvacetiletý muž utrpěl vážné poranění páteře, zraněn byl rovněž v oblasti horní končetiny. Po uložení do vakuové matrace, podání potřebných léků a infuzního roztoku, byl přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. O dva roky mladší muž byl zraněn středně těžce, a to na hlavě a dolní končetině. Záchranáři jej ošetřili a transportovali do krnovské nemocnice, kde byl předán do další péče," popsal mluvčí Lukáš Humpl. 

Foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy