Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noc práva přinese mimo jiné i ukázku reálného soudního procesu

Před sto lety, přesně 6. března 1920, byla vyhlášena první československá ústava. U této příležitosti se v Ostravě, Brně, Olomouci a Praze bude konat festival s názvem Noc práva. Můžete při něm zažít třeba reálné soudní jednání.

Noc práva spočívá zejména v pořádání prohlídek, přednášek, prezentací, workshopů a exkurzí, a to vše s tematikou práva. „Noc práva děláme, abychom trochu zpopularizovali právo, abychom přinesli lidem zajímavá témata, aby se nebáli soudců, advokátů či státních zástupců,“ přiblížil hlavní organizátor Petr Kausta, předseda správní rady pořádajícího Nadačního fondu Paragraf.

„Chtěli bychom přiblížit právo a ukázat jeho důležitost. Lidé uvidí, v čem spočívají jednotlivé profese,“ doplnil advokát Matěj Krempl.

Asi největším tahákem akce bude možnost sledovat přímo v soudní síni reálný soudní proces.

„Proběhne hlavní líčení, konkrétně trestní řízení, kde bude obžalována osoba. Je to reálný příběh, ve kterém budou vystupovat profesionálové,“ zve Petr Kausta.

Součástí Noci práva bude 6. března také například prohlídka Vazební věznice Ostrava, promítání unikátních filmů nebo divadelní představení.
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

MEGAEMPIRE s.r.o.

od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Jiří Jandačka, pracoviště Ostravice

od 16 800 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Boy Invest - com s.r.o. - Údlice

od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků