Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEOKLIP: Polákům i Čechům se po sobě stále stýská, nazpívali společnou píseň

Stýská se mi po tobě Čechu! Chybíte nám Poláci! Nápisy, které se nedávno objevily na obou březích řeky Olše v Českém a polském Těšíně. Teď k nim přibyla i společná píseň, přesně popisuje pocity lidí ve městech, která všichni berou jako jedno. Nemůžou za přáteli, ani za rodinou.

„Mezi námi dvěma, brána postavená. Je to jako klec, ze které zkoušíme utéct.“ Úryvek z nové písně Dva břehy, kterou nahrála kapela Izabel z Českého Těšína. Inspirací jí byly právě nápisy na březích řeky Olše a zavřené hranice. „Pro nás je to něco nepředstavitelného, vůbec nám to nepřijde jako polské území. To je prostě naše jedno město propojené. Jsme teď hodně smutní, protože tam máme přátele, se kterými se nemůžeme vidět,“ řekla zpěvačka Izabela Škutová.

Na písni se s kapelou podílel její dlouholetý známý, polský zpěvák a hudebník Bogdan Bartnicki. S velkou radostí souhlasil a přidal hlas v polštině. „Chtěli jsme v tomto negativním období vytvořit něco pozitivního a zpečetit tak dobré česko-polské vztahy, protože tady se všichni mají rádi.“

Tvorba nebyla jednouchá, protože u ní obě strany nemohly být osobně. Všechno tak řešily po telefonu nebo přes videohovory. „Skoro pořád jsme si volali a nemohli jsme na ničem vůbec domluvit, ani jsme neviděli jaké budou záběry pro videoklip, protože každý je natočil na své straně,“ dodává s úsměvem zpěvačka.

Kapela Izabel vznikla v roce 2010, původně jako studentská kapela na jednom z českotěšínských gymnázií. Mezi její členy patří zpěvačka Izabela Škutová, kytarista Dominik Folwarczný, baskytarista Daniel Cienciala a bubeník Petr Koštur. V minulosti kapela vystupovala na pódiu například s kapelami Mirai či Nebe nebo s Benem Cristovaem.

ČTĚTE TAKÉ: V koronavirem rozdělených Těšínech si Češi a Poláci posílají pozdravy přes řeku
PLNOU PAROU VPŘED! – 130 let železniční trati Studénka - Bílovec

03.10. 10:00
Celý MS kraj, prostranství mezi Domem dětí a mládeže Bílovec a ZŠ Komenského, Bílovec

Titanic / komedie Divadla Kalich

27.10. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

The Backwards: World Beatles Show / koncert

20.11. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Macco Organiques, s.r.o.

od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

ResTrial s.r.o.MVP P8

od 26 500 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Corrofina s.r.o.

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků