Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nakažení pacienti i personál. V Bílovecké nemocnici propukla nákaza mimo vyhrazené oddělení

Bílovecká nemocnice ohlásila 10 nakažených lidí. Jsou mezi nimi jak pacienti, tak zaměstnanci. Nákaza navíc propukla mimo vyhrazené oddělení, na kterém se starají o nemocné seniory z ostravského domova Iris. Ve Slezské nemocnici Opava už se nákazu podařilo zastavit.

5 pacientů a 5 zaměstnanců z řad ošetřovatelského personálu se nakazilo koronavirem. Jsou mezi nimi zdravotní sestry i sanitáři. "Pacienty jsme přesunuli na oddělení následné péče, které bylo speciálně vyhrazeno pro léčbu seniorů s nemocí covid-19. Zaměstnanci jsou v domácím léčení," řekla mluvčí Bílovecké nemocnice Magda Otáhalová.

Bílovecká nemocnice je jedno ze tří zařízení, které Moravskoslezský kraj vyčlenil na začátku dubna pro léčbu seniorů s nejtěžším průběhem nemoci covid-19. Současná nákaza se objevila na jiném oddělení. "Zdrojem nákazy nebyli pacienti, ale zdravotnice na jiném oddělení, než byli převezeni seniorní pacienti," napsal na sociální síti hejtman Ivo Vondrák.

Do nemocnice bylo převezeno celkem 19 nakažených z ostravského Domova pro seniory Iris. "Šlo převážně o pacienty ve velmi vysokém věku, 10 z nich se už vyléčilo a mohli se vrátit zpátky do domova Iris," dodala Magda Otáhalová.


Mnohem horší situace panovala ve Slezské nemocnici v Opavě, kde bylo v době propuknutí nákazy 5 nemocných a nakonec se číslo vyšplhalo až na 27 lidí napříč personálem na několika pracovištích. Mezi pacienty se nenakazil nikdo. Zařízení teď oznámilo, že se s nemocí vypořádalo. "Drtivá většina našich kolegů má mírnější formu onemocnění. Podstatné je, že od 16. dubna do 1. května v naší nemocnici nepřibyl žádný nový nakažený zaměstnanec. U zaměstnanců jsme provedli více než 850 testů metodou PCR, stěrů z dutin, které byly i opakovaně negativní," sdělil ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

V Moravskoslezském kraji se dostal celkový počet nakažených už na číslo 1032, uzdravilo se 413 lidí a 28 zemřelo. Nejvíce nemocných je v oblasti Ostravy a to 260.

Tři zařízení v kraji se chystají na příjem nakažených pacientů. Zatím se o ně starají jen nemocnice

Počet nakažených zdravotníků se ve Slezské nemocnici zdvojnásobil. Už jich je 27

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy