Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři zařízení v kraji se chystají na příjem nakažených pacientů. Zatím se o ně starají jen nemocnice

Nemocnice Bílovec, Lázně Darkov a Lázně Klimkovice byly krizových štábem MS kraje určeny jako zařízení, ve kterých se postarají o klienty sociálních zařízení nakažené nemocí Covid 19. Přípravy na jejich příjem jsou v plném proudu a kraj se snaží pomáhat, kde může. Prozatím se mohou o nemocné seniory postarat infekční oddělení vybraných nemocnic.

V Alzheimercentru Ostrava potvrdily testy nemoc Covid 19 u více než 30 osob. Zařízení pacientům vymezilo část budovy a stará se o ně vlastními silami, což je velice náročně. Proto už netrpělivě očekávají, kdy budou moci pacienty převézt do vybraných zařízení, které vyčlenil krizový štáb.  "Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom kvůli bezpečnosti, mohli nemocné klienty přemístit na některé z těch zařízení, které kraj avizoval,"  potvrzuje za Alzheimercentrum Martina Svobodová.

Krajský úřad nyní Nemocnici Bílovec a Lázně Darkov a Klimkovice zaváží ochrannými pomůckami a snaží se jim pomoct s přípravami. "Personál musí být proškolen v několika směrech. Hlavně o chování v infekčním prostředí," vysvětluje náměstek hejtmana Martin Gebauer.

Těžší případy budou v Bílovci, kde kvůli tomu musejí asi 60 pacientů přestěhovat do jiných nemocnic. "Bílovecká nemocnice je ve fázi uvolňování prostoru pro seniory s Covid 19. Momentálně také testujeme stávající klienty, protože ti budou přesunuti ať už do Orlové, anebo domů ke svým rodinám, takže potřebujeme mít jistotu, že jsou zdraví," popisuje mluvčí Nemocnice Bílovec Magda Otáhalová.

Z lázní v těchto dnech odjíždějí poslední klienti, takže o víkendu by už mohly být postele připraveny. "Je potřeba dotáhnout řadu kroků a procesů. Komunikaci s hygienou, jaké budou postupy, když se někdo zhorší, které zařízení ho bude brát, dostatek hygienických pomůcek......vyjmenovává ředitelka Lázní Darkov Pavlína Filipi.

V Lázních Klimkovice připraví v nejbližších dnech 162 lůžek. Očekávají především pacienty s bezpříznakovým průběhem nebo osoby v karanténě. Připraveni budou 16. dubna. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků